Najlepšia vodka

Na trhu je veľa drahé vodky vrátane ruskej, fínskej, poľskej, islandskej a ďalších. Niektoré z tých najlepších sú k dostaniu aj u nás v e-shopoch. Vodka je jeden z najuniverzálnejších destilátov na svete. Málo kto to vie, ale vodka je najčistejší alkohol , do ktorej sa nepridáva žiadne farbivo a iné prímesi. Teda pokiaľ hovoríme o čistej najlepšej vodke roka2024 . Vodka je jednoducho životný štýl, ktorý sa vychutnáva plnými dúškami. Tak čo majú zákazníci v slovenskej republike najradšej.

Russian Standard Original 40%
Ruská vodka

russian standard

Kombinácia tradičných postupov, moderných technológií a špičkových ingrediencií nastavuje štandard pre poctivú vodku, ktorá si zachováva charakteristickú „chlebovú“ chuť.

Beluga 40%

vodka beluga 40 %

Ochutnajte to najčistejšie zo sibírskej prírody. Beluga je špičková ruská vodka z remeselného liehovaru. Na rozdiel od klasických vodiek sa Beluga vyrába z najlepšieho sladu a artézskej vody. 

Finlandia vodka 40%
Fínska vodka

finská vodka finlandia

Finlandia je jačmenná vodka vyrábaná z čistej pramenitej vody z ľadovcov. V roku 1971 to bola prvá vodka, ktorá sa začala vo veľkom dovážať do USA, a teraz je medzi dovážanými vodkami na treťom mieste za …

Stolichnaya vodka 40%

Stolichnaya vodka 40%

Prémiová vodka, v ktorej sa stretávajú stáročné tradície a najmodernejšie technológie. Ich spojenie dáva vzniknúť extra jemné  lahôdka, ktorá je pokračovateľom tradičnej vodky.

Russian Standard Lybavin 40%

Russian Standard Lybavin 40% L.E.

Môže byť tento už aj tak vysoký štandard ešte vyšší? V podobe piatej limitovanej edície Russian Standard Lybavin áno. Špeciálne vydanie oslavujúce ruské remeslo inšpirovali diela Alexandra Lyubavina .

Skyy vodka 40%

Skyy vodka 40%

Americký vynálezca Maurice Kanbar vytvoril Skyy vodku v roku 1988 s tým, že má byť čo najčistejšia, najprefiltrovanejšia a bezkocovinová. Skyy je obilná vodka, ktorá prešla trojou destiláciou a štvorou filtráciou.

Čo je vodka?

Vodka je destilovaný alkohol, ktorý sa vyrába z obilia alebo zemiakov. Medzi tradičné producentské krajiny sa počíta najmä Rusko ( ruská vodka ) a Poľsko , ale u nás v ČR je vďaka reklame tiež veľmi známa a obľúbená vodka z Fínska. A vlastne by som mohol tvrdiť v tejto recenzii najlepších vodiek, že vodku vyrába najskôr každá krajina na svete. Teda aspoň Európske krajiny ju vyrába snáď všetky.

Ako chutí vodka?

Chuť vodky je nevýrazná. Značky vodky sa líšia vlastne najviac štylistickou štruktúrou na jazyku. Chuť vodky sa hodnotí podľa pocitu, ktorý vám v ústach zanechá. Ale bez chuti vodka nie je. Niektoré vodky ako je napríklad Absolut, tak tie majú mastnú a jemne sladkú chuť. Naproti tomu Stolichnaya je čistá, vodnatá vodka s takým akoby liečivým nádychom v chuti.

Ako rozpoznať chuť vodky?

Asi vás to neprekvapí, ale chuť sa rozpozná až po mnohých vypitých (ochutnaných) vzorkách vodky. Najlepšie je naliať si vedľa seba dve rôzne značky a tie medzi sebou porovnávať. Chuť vodky by mala byť jemná. U obilných vodiek môžete v chuti cítiť jemný náznak zrna.

Charakter vodky najlepšie spoznáte pri izbovej teplote.

Ako piť vodku?

Začnite nákupom dobrej značky. Nenechajte sa zmiasť akciami na vodku v reklamách. Dobrú vodku nekúpite za 100 korún v supermarkete. Tieto vodky idú tvrdé a budú vás páliť v ústach. Kvalitná vodka je jemná av ústach príjemnou záležitosťou.

  1. Vodku pred podávaním vychlaďte
    Pred pitím ju vychlaďte v chladničke. Ľadovo vychladená vodka chutí najlepšie z mrazničky. Nemusíte sa báť, že na ňu zabudnete. Vodka nezamŕza, takže vám nepraskne.
  2. Nalejte vychladenú vodku do pohárov.
    Vodka sa často pije z takzvaných panákov, ale vo Fínsku sa pije ako long drink as obľubou sa pije aj zo short glass s hrubým dnom. To sú takzvané whiskovky.

Vodku pite podľa svojho uváženia. Hoci som pred chvíľkou písal, aby ste ju ľadovo vychladili, tak to vlastne nie je žiadne pravidlo. Vodku môžete piť aj teplú s kockou ľadu.

Hodnocení