Najlepšie nealkoholické vína

Radi si posedíte s priateľmi alebo si vychutnáte pohár dobrého vína k obedu, ale domov sa vraciate autom? Ste nastávajúca mamička alebo užívate lieky? Ak áno, aj polliter vína stačí. S nealkoholickým vínom sa nemusíte vzdať prípitku. Nealkoholické víno ocenia vodiči a tí, ktorí alkohol vôbec nepijú. Alebo jednoducho každý, kto sa nekamaráti s alkoholom.

Nealkoholické víno je jedným z čoraz obľúbenejších produktov medzi vodičmi a milovníkmi vína, ktorí sa z nejakého osobného dôvodu musia vzdať alkoholu. Máte chuť na víno? Užite si to v práci. Sú určené pre milovníkov, ktorým je toto potešenie odopreté, pre abstinentov a vodičov. Nealkoholické vína sa odporúčajú aj tým, ktorí počítajú kalórie. Na oslavu, svadobný stôl, špeciálnu príležitosť alebo každodenné potešenie ponúkame širokú škálu bielych, ružových a červených nealkoholických vín. Tieto vína sa vyrábajú odstránením alkoholu a z už hotových alkoholických vín, aby sa zachovala väčšina vôní a chutí.

Ružové víno

Carl Jung Rose

Carl Jung 1 1

Vol: 0,5 %
Výrobca: Carl Jung Krajina: Nemecko
Objem: 0,75 l
Farba: ružová
Príchuť: ovocná – malina a jahoda

Sauvignon

Vintense Sauvignon 0,75l 0%

Vintesnse Sauvignon 2 1

Vol: 0 %
Výrobca: Vintese
Krajina: Belgicko
Objem: 0,75 l
Farba: Biela
Chuť: exotické ovocie

Merlot

Vintense Merlot 0,75l 0%

Vintense 3 1

Vol: 0 %
Výrobca: Vintese
Krajina: Belgicko
Objem: 0,75 l
Farba: červená
Chuť: čučoriedky a čierne ríbezle

Riesling

Carl Jung Riesling 0,75l 0,5%

Carl Jung 4 1

Vol: 0,5 %
Výrobca: Carl Jung Krajina: Nemecko Objem: 0,75 l
Farba: Biela
Chuť: citrusová s nádychom zeleného jablka

Cabernet

Carl Jung Cabernet Sauvignon

Carl Jung Cabernet 1

Vol: 0,5 %
Výrobca: Carl Jung Krajina: Nemecko
Typ: Porto
Objem: 0,75 l
Farba: Tmavá rubínová Chuť: rafinovaná chuť s plným záverom

Najlepšie nealkoholické vína podľa recenzií a typu

Nealkoholické ružové víno

Carl Jung Rosé 0,75l 0,5%

Carl Jung Rose Recenze Optimized

Recenze Carl Jung Rosé

Toto ružové víno je bohaté a plaché na pohľad, ale jeho chuť je výraznejšia, než by ste očakávali od nealkoholického vína. Dekadentný buket sa končí dlhým záverom.

Carl Jung Rose je úžasne bohatá na svoj buket. Výraznejšia chuť poteší každého, kto si rád dopraje víno s naozaj dlhým záverom. Môžete si s ním pripiť na návšteve, vychutnať si ho k ľahkému obedu alebo k francúzskym paštétam. Má len 1/3 kalórií bežného vína. Pochádza z vinárstva CARL JUNG, ktoré v roku 1868 založil vinár a bednár Carl Jung. Carl Jung sa myšlienkou získavania alkoholu z vína začal zaoberať už počas štúdia ekonómie na vysokej škole. Pomocou domácich experimentov čoskoro zistil, ako to urobiť. Ďakujeme!

Príjemné bublinky bublajúce na jazyku patria k príjemnému obedu alebo relaxačnému večeru. Ale čo ak nemôžete piť alkohol? Pred 100 rokmi to za vás vyriešil Carl Jung mladší, ktorý vynašiel dnes už patentovanú metódu dealkoholizácie vína vo vákuu. Alkohol sa v takýchto podmienkach odparuje pri teplotách nižších ako 30 °C, takže víno si zachováva všetku svoju chuť a vôňu. S Carl Jung Mousseux Rosé si nemusíte odopierať skvelé šumivé víno s alkoholom. Vychutnajte si bublinky jemného ružového sektu s príjemnou ovocnou vôňou a chuťou s tónmi malín a jahôd. Stačí vychladiť na 6-8 stupňov. To sú stupne, ktoré mu najviac vyhovujú. A teraz môžete začať pripravovať tie najlepšie toasty. A po večierku môžete bezstarostne nasadnúť do auta a odísť domov.

Nealkoholický Sauvignon

Vintense Sauvignon 0,75l 0%

Vintense Sauvignon Recenze

Užite si čas strávený s priateľmi naplno a neváhajte si pripiť pohárom vína, aj keď sa z večierka vraciate domov. Toto prémiové biele nealkoholické víno Vintense Sauvignon s bohatou chuťou na seba určite neupozorní absenciou alkoholu.

Radi sa stretávate s priateľmi pri pohári dobrého vína, ale nemáte príliš radi alkohol? Máte dlhú cestu domov, takže musíte šoférovať, alebo ste dojčiaca či tehotná žena? Nech už sú vaše dôvody na nepitie dnes večer akékoľvek, určite sa nemusíte ochudobniť o lahodnú chuť bieleho vína.

Ochutnajte Vintense Sauvignon s nulovým obsahom alkoholu. Vychutnajte si chuť exotického ovocia obohatenú o vôňu citrónovej kôry. Toto víno pochádza z Belgicka. Výborne sa hodí k rybám a grilovaným jedlám. Spoločnosť Vintense používa vákuum na jemnú dealkoholizáciu svojich výrobkov, aby vo víne zostala všetka chuť a vôňa. Skrátka, 100 % skúseností, 0 % alkoholu. Milujete vedu rovnako ako my? Nech žije nealkoholické víno!

Nealkoholický merlot

Vintense Merlot 0,75l 0%

Vintense Merlot Recenze

Ochutnejte toto červené odrůdové nealkoholické víno Vintense Merlot, pocházející z Belgie. Typická pro Merlot je jeho silná vůně s plným buketem, ve kterém se můžete těšit na bohatou chuť borůvek a černého rybízu.  

Ochutnajte toto červené odrodové nealkoholické víno Vintense Merlot pochádzajúce z Belgicka. Pre Merlot je typická výrazná vôňa s plným buketom, v ktorom si môžete vychutnať bohatú chuť čučoriedok a čiernych ríbezlí.

Krajinou pôvodu tohto druhu vína je Belgicko. Merlot sa výborne hodí k červenému mäsu a rôznym druhom syrov. Objem fľaše z vinárstva Vintense sa rovná 0,75 litra. Môžete si vychutnať plnú chuť čučoriedok a čiernych ríbezlí. Príjemná ovocná vôňa vám spríjemní oslavy aj každodenný život. Vyrába sa jedinečnou dealkoholizačnou technológiou, pri ktorej sa tento typ vína vyrába z klasického alkoholického vína a alkohol sa z neho na konci výroby odstráni. Chuť a kvalita sú preto zachované v porovnaní s inými značkami, ktoré vyrábajú nealkoholické víno od začiatku. Vhodné pre tých, ktorí si na oslavu priniesli Čierneho Petra a musia šoférovať, alebo pre tehotné a dojčiace matky.

Nealkoholický riesling

Carl Jung Riesling 0,75l 0,5%

Carl Jung Riesling Recenze

Tradičná nemecká odroda vína Rizling rýnsky vo forme nealkoholického nápoja sa môže pochváliť sladkou, čistou chuťou s dlhším záverom na jazyku. Buket pripomína citrusové plody a jablká.

Potrebujete mať čistú hlavu, ale napriek tomu sa chcete zabaviť s priateľmi pri pohári dobrého vína? Potom odporúčame nealkoholické biele víno Carl Jung Riesling. Vďaka patentovanej technológii vákuovej dealkoholizácie si tento suchý nealkoholický Rizling rýnsky zachováva všetku svoju chuť a vôňu, hoci obsahuje len 0,5 % alkoholu. Svieža vôňa šťavnatých zelených jabĺk a citrusov zaručene spríjemní každú príležitosť alebo významnú udalosť. A rána budú múdrejšie!

Carl Jung Riesling je rafinované, mierne perlivé, nealkoholické biele víno z tradičnej nemeckej odrody hrozna. Má veľmi čistú chuť a farbu, je mierne sladká a na jazyku má dlhší záver. Ak budete víno podávať k jedlu, vyberte si ho k hydine, rybám a bielemu mäsu. Hodí sa aj k ľahkým šalátom a menej pikantným a ostrým jedlám orientálnej proveniencie. V porovnaní s klasickými alkoholickými bielymi vínami má len 1/3 kalórií, čo ocenia tí, ktorí si strážia svoju hmotnosť. Víno pochádza z vinárstva Carl Jung v Rüdesheime am Rhein. Nealkoholické vína sa vyrábajú z klasického vína odstránením alkoholu vo vákuovej komore. Všetky charakteristické vlastnosti vína sú zachované.

Nealkoholický Cabernet Sauvignon

Carl Jung Cabernet Sauvignon

Carljung Recenze

Carl Jung Cabernet Sauvignon vás očarí svojou bohatou rubínovou farbou a následnou vôňou plnou orechov a černíc. Hoci ide o nealkoholické víno, jeho dlhý záver vás ohromí.

Užite si príjemné večery, zábavu s priateľmi a obchodné stretnutia naplno a zachovajte si čistú hlavu počas celého večera. Ak z nejakého dôvodu nemôžete piť alkohol a napriek tomu sa nechcete vzdať svojho obľúbeného červeného vína, odporúčame vám vyskúšať Carl Jung Cabernet Sauvignon. Červené nealkoholické víno s rafinovanou chuťou a plným záverom.

Nealkoholické červené víno Cabernet Sauvignon z malého nemeckého vinárstva Carl Jung má typický mierne korenistý buket s tónmi bobuľového ovocia a vyšším obsahom trieslovín. Vďaka šetrnej dealkoholizácii vo vákuu si zachováva maximálnu chuť a vôňu, hoci obsahuje len 0,5 % alkoholu. Cabernet Sauvignon odporúčame podávať ku grilovanému červenému mäsu a talianskym cestovinám. Víno je vhodné pre tých, ktorí nechcú alebo nemôžu piť alkohol a zároveň si radi doprajú jemné pitie a spoločenské udalosti, na ktorých sa konzumuje alkohol. Je ideálny pre vodičov, tehotné ženy, osoby s diétou alebo zdravotne indisponované osoby.

Nealkoholický Shiraz

Carl Jung Shiraz

Shiraz Recenze

Ochutnejte další nealkoholickou lahůdku z vinařství Carl Jung. Červené víno Shiraz, to od Carla Junga, patří k nejlépe hodnoceným nealkům. Cítit v něm můžete výrazné třísloviny, ovoce i tóny čokolád.

Je to už viac ako storočie, čo Carl Jung Jr. začal experimentovať s dealkoholizáciou vína. Vsadím sa, že vtedy ešte netušil, aký prevratný objav urobí. Vynašiel dnes už patentovanú vákuovú metódu, ktorá odparuje alkohol pri teplotách nižších ako 30 °C. Každé víno, z ktorého sa odstránil všetok alkohol, si zachováva svoju plnú chuť a vôňu a je úplne bezpečné pre všetkých vodičov, tehotné matky, užívateľov drog, abstinentov a ľudí, ktorí si strážia svoju hmotnosť. V porovnaní s červenými vínami má Carl Jung Shiraz iba tretinu kalórií.

Carl Jung Shiraz je záchranou pre tých, ktorí sa nechcú vzdať svojho obľúbeného pohára červeného vína. S iba 0,5 % zvyškového alkoholu sa stáva záchrancom, keď si chcete vychutnať príjemný večer, večierok s priateľmi alebo obed s obchodným partnerom. Vychutnajte si typickú plnú chuť s tónmi čokolády a silnými trieslovinami. Výrobca odporúča kombinovať Shiraz s grilovaným alebo pečeným mäsom. Môžete si ho dopriať samostatne. Ak si ho chcete vychutnať čo najlepšie, najlepšie si ho vychutnáte pri teplote 14 až 16 stupňov. Táto teplota mu najviac vyhovuje. Na zdravie!

Nealkoholické šumivé víno

Carl Jung Mousseux

Mousseux Recenze

Carl Jung Mousseux patří mezi luxusní šumivá vína, která se hodí pro každodenní příležitost i na speciální chvilky  v době, kdy zrovna nemůžete pít alkohol. Sekt tradiční chuti vyráběný z Rieslingu a Müller Thurgau pochází z vinařství Carl Jung.

Ochutnajte príjemne perlivé, osviežujúce šumivé víno z vinárstva Carl Jung. Mousseux bude správnou voľbou pre tých z vás, ktorí nemôžu alebo nechcú piť alkohol. Carl Jung Mousseux je príjemné a osviežujúce šumivé víno na každodenné príležitosti. Je to polosuché šumivé víno s tradičnou chuťou, v ktorom sa miešajú Rizling rýnsky a Müller Thurgau, a je vhodné aj samostatne, ale môže sa použiť aj ako základ do miešaných nápojov.Carl Jung Mousseux patrí medzi luxusné šumivé vína, ktoré sú vhodné na každodenné príležitosti a výnimočné chvíle, keď nemôžete piť alkohol. Šumivé víno tradičnej chuti vyrobené z rizlingu rýnskeho a Müller Thurgau pochádza z vinárstva Carl Jung.

Carl Jung Mousseux je ideálny na prípitky na podujatiach pre vodičov, abstinentov, budúce mamičky a tých, ktorí nemajú príliš radi alkohol. Dobre sa hodí k šalátom, ľahkým syrovým tanierom, rybám a hydine. Obsah alkoholu je nižší ako 0,5 % obj. Šumivé víno sa vyrába patentovanou metódou dealkoholizácie vo vákuu, pri ktorej sa alkohol odparuje pri teplote nižšej ako 30 °C. Víno si tak zachováva svoju plnú chuť.

Nealkoholické Chardonnay

Vintense Chardonnay 0,75l

Chardonnay Vintese Recenze

Vintense Chardonnay patrí medzi prémiové nealkoholické vína. Vďaka jeho plnej chuti, rafinovanej vôni a krásnej farbe si ani nevšimnete, že v ňom nie je alkohol. Víno je skvelou voľbou pre vodičov alebo tehotné a dojčiace matky.

Ochutnajte najlepšie nealkoholické Chardonnay na trhu. Dlhým procesom dealkoholizácie vyvinulo vinárstvo Vintense jedinečné bezalkoholové víno, ktoré ocenia najmä tí, ktorí chcú mať dnes večer čistú hlavu, vodiči, nastávajúce matky alebo tí, ktorí sa z iného dôvodu musia vyhýbať alkoholu. Vintense Chardonnay je jedným z najobľúbenejších vín pre svoju plnú chuť s tónmi citrusov a exotického ovocia.

Vintense Chardonnay sa vyrába šetrným procesom dealkoholizácie s použitím vákua a nízkeho tlaku. Pri tomto procese odstraňovania alkoholu si zachováva všetku chuť a vôňu svojho alkoholického pôvodu, ale nenájdete v ňom ani kvapku alkoholu. V porovnaní s klasickými alkoholickými bielymi vínami má len 1/3 kalórií, čo ocenia tí, ktorí si strážia hmotnosť. Víno odporúčame podávať pri teplote 6-8 stupňov, ktorá mu najviac vyhovuje.

Co je nealkoholické víno

Nealkoholické víno sa v posledných rokoch stalo veľmi obľúbeným. Je to spôsobené zmenou životného štýlu väčšiny ľudí a zvýšenou zodpovednosťou. Nie sú to len tí, ktorí ho musia ochutnávať. Napríklad nastávajúce matky alebo vodiči. Mnohí ľudia milujú chuť dobrého vína, ale snažia sa obmedziť alebo vynechať alkohol, pretože potrebujú mať čistú myseľ. Nealkoholické vína sú skvelou voľbou. Vyrábajú sa rovnakým spôsobom ako bežné pivá, ale na konci sa používa patentovaná metóda dealkoholizácie vo vákuu, ktorá šetrne odstraňuje alkohol.

Výsledkom dealkoholizácie nie je chuť hroznovej šťavy, ale víno s autentickou chuťou, vôňou a farbou. Len bez alkoholu. A dobrá správa pre všetkých, ktorí sledujú túto líniu. Obsahuje len tretinu kalórií v porovnaní s bežným vínom. Obsah alkoholu môže byť len zvyšných 0,5 percenta, čo je z hľadiska bezpečnosti úplne zanedbateľné množstvo. Kefír alebo ovocný fresh obsahuje aj viac alkoholu.

Ako sa vyrába nealkoholické víno

Správny termín pre tieto vína nie je nealkoholické, ale odalkoholizované víno. Vyrába sa z prírodného vína, z ktorého sa alkohol získava pomocou dnes už patentovanej technológie starej viac ako sto rokov. Ide o pomerne náročný a nákladný proces, takže rozhodne nejde o lacnejšiu možnosť.

Najbežnejšou technológiou výroby odalkoholizovaného vína je vákuová extrakcia, ktorá prebieha vo vákuovej komore, kde sa víno zahreje na teplotu 30 °C a alkohol sa odparí. Aby sa zabránilo nežiaducemu úniku typickej arómy vína, niektorí výrobcovia používajú tzv. dvojstupňovú vákuovú extrakciu. V tomto variante sa aróma odstráni v prvej fáze a alkohol v druhej fáze a potom sa aróma vráti do vína.

Ďalším a posledným variantom odalkoholizovania vína je metóda bunkovej osmózy. Táto metóda spracovania vína pochádza z Talianska, ale nie je stopercentne zdokonalená. Chuť a vôňa takto odalkoholizovaného vína ešte nie je ideálna.

Je nealkoholické víno zdravé?

Je známe, že víno v malých množstvách prospieva nášmu zdraviu. Má pozitívny vplyv najmä na celý kardiovaskulárny systém a na hladinu cholesterolu. Dealkoholizované víno má rovnaké účinky na naše zdravie ako bežné víno. Obsahuje veľa antioxidantov, fenolov, flavonoidov, najmä katechín, známy svojimi priaznivými účinkami na srdce.

Nealkoholické víno a kalórie

Nealkoholické vína si obľúbia najmä tí z nás, ktorí si strážia štíhlu líniu. V porovnaní s bežným vínom má odalkoholizované víno len tretinu kalórií.

Nealkoholické víno v těhotenství

Konzumácia vína v tehotenstve môže byť pre nastávajúce mamičky neustálou témou. Zatiaľ čo niektorí považujú pohár červeného za liek, iní považujú aj jeden dúšok za tabu. Ak si nastávajúca mamička rada dá pohár lahodného vína k dobrému jedlu alebo nechce byť na večierkoch či stretnutiach s priateľmi odkázaná len na limonádu, nealkoholické víno je skvelou voľbou. Môžete si prečítať náš článok Nealkoholické víno pre tehotné ženy. Tieto vína majú údajne blahodarný účinok na organizmus. Konkrétne napríklad na cievnom systéme. Okrem toho prináša aj efektívnejšie trávenie. Dobrou správou je, že nealkoholické vína majú zanedbateľné percento tuku a v porovnaní s vínom obsahujú o 2/3 menej kalórií. Preto sa nemusíte obávať rýchleho priberania.

Hodnocení

Similar Posts