Hendrick’s Gin Recenzia

hendricks gin recenzie

Limitovaná edícia aromatického ginu prevoňaného hlbokými tónmi kvetín Hendrick’s Gin je ideálnou variantou pre pomalé vychutnávanie počas príjemných večerov aj pre zaujímavé príležitosti, pri ktorých chcete piť len to najlepšie.

Svetoznámy gin s pravou tvárou

Ak sa povie názov Hendrick’s, potom rozhodne nie je nutné značku ďalej viac predstavovať. Ide o podarené diela jedného z najznámejších liehovarov na svete. A vo svete ginu len ťažko hľadá priama konkurencia.

Hendrick’s je skrátka jediný gin na svete, ktorý je destilovaný pomocou dvoch destilačných zariadení . Destilačná kolóna Bennet má svoju históriu zakotvenú hlboko v čase. Konkrétne sa prenesieme do roku 1860. Tu sa začala písať história robustných a chuťovo bohatých destilátov. Destilačné zariadenie Carter, pochádzajúce z roku 1948, zase vyrába osviežujúce a neuveriteľne delikátne destiláty.

Ako sa vyrába svetovo uznávaný gin Hendrick’s Gin?

Ochutnajte vycibrenú chuť ginu Hendrick’s Gin. Je to gin vyrobený pod tajomným mesačným svetlom! Hendrick’s Gin je lahodne hladký, bohato aromatický gin s hlbokými tónmi kvetín. Ich špecifická chuť i vôňa sa prelínajú s podmanivou vôňou kombinácie citrusov a hrejivého korenia. Táto limitovaná edícia bola vyrobená pod taktovkou master distillera Lesleyho Grácie a je skrátka ideálnym variantom pre vychutnávanie počas večerov.

Na výrobu sa používa 11 druhov tajomných bylín a korenia. Na jazyku môžete zacítiť chuť borievky, koriandra aj citrusovú kôru . Vedeli ste, že tesne pred plnením do fliaš sa pridáva voda z miestnej priehrady Penwhapples, na zníženie alkoholu? A na záver sa pridá do ginu Hendrick’s Gin to najdôležitejšie. Vlastne to, čo robí Hendrick’s Gin unikátnym. Uhorka a esencia z okvetných lístkov ruží.

Podrobnosti o Hendrick’s Gin a hodnotení

hendrics-gin
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Hendrick’s
  • ABV: 41,4 %

Naše hodnotenie

87 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Nechajte sa omámiť čarovnou vôňou

hendrics gin detail lahve

Pri gine Hendrick’s Gin musím vyzdvihnúť jeho omamnú vôňu, ktorá vás očaruje pri obyčajnom pričuchnutí k poháru. Najskôr ucítite závan ostrých pikantných bylín s harmonicky vyváženým borievkou a koriandrom. Ďalej potom hlbokou, prekvapivo kvetinovou arómou fialiek a ruží. Potom sa pridá vôňa citrusov.

TIP

Tento gin sa právom radí medzi najlepšie giny na svete .

Autentická chuť Hendrick’s Gin

Aj chuť tohto ginu je veľmi špecifická. Pri prvom ochutnaní ma doslova dostala jemná chuť podtónu citrusov, ruží a šalátovej uhorky. Pokiaľ patríte medzi milovníkov miešaných drinkov, potom práve šalátová uhorka by v drinkoch obsahujúci Hendrick’s gin nemala chýbať. Podčiarkuje totiž menej viditeľné tóny, ktoré vďaka tejto ingrediencii vystúpia do popredia.

Pár zaujímavostí na záver

Vedeli ste, že výrobu inicioval pán Gordon, pravnuk páleníka Granta autora destilátov ako Glenfiddich alebo napríklad Balvenie? A že spoluautorkou Hendrick’s Ginu je slečna Lesley Gracie, ktorú od detstva fascinoval svet rastlinných výťažkov, chutí a koní? Hoci kone nemajú s výrobou ginu nič spoločné, rada túto skutočnosť vždy zdôrazňovala. Preto aj ja považujem za dôležité tu tento fakt vyzdvihnúť. Ako posledný fakt pri gine Hendrick’s Gin je ten, že neobyčajný proces destilácie v kombinácii so všetkými výťažkami nechajú vzniknúť jediný gin svojho druhu na svete. Hendrick’s Gin je skrátka hladký a zvodný gin, ktorý je bohatý na kvetinovú vôňu a tóny pečeného korenia. Na záver sa nesie príjemný citrusový nádych. Tak si na ňom pochutnajte s partiou priateľov napríklad práve dnes!

Similar Posts