OMG Oh My Gin Žufánek (Recenzie)

omg gin žufánik recenzie

Aby ste ochutnali prvotriednu chuť ginu, nemusíte nutne cestovať ďaleko za hranice. Stačí siahnuť po fľaši, ktorá v sebe ukrýva skutočný poklad. OMG, Oh my Gin! Presne toto vyslovíte, iba pri prvom ochutnaní ginu. A ani nemusíte čítať názov na etikete! OMG je prvý poctivý gin zo zberu prvotriednych byliniek z Českej republiky. A tiež tých za hranicami. Medzi hlavné jeho zložky patria grains of paradise, levanduľa, čerstvá pomarančová kôra, medovka a lipa srdcovitá.

Suchý gin s vôňou ďalekej Afriky. A stále sme v Čechách!

Ako sme už povedali. Nemusíte nutne cestovať do ďalekej Afriky, aby ste ucítili príjemnú vôňu afrického korenia Grains of paradise, vôňu ďalekého Francúzska v podobe rozkvitnutej levandule, tropickú vôňu citrusov, konkrétne pomarančovej kôry. Všetko podčiarkuje čistá vôňa tradičnej bylinky, medovku a výťažok z nášho národného stromu, lipy srdcovité. Žufánkov OMG  smelo konkuruje svetovej špičke medzi suchými ginmi. Tento gin tvorí jedinečné zmesi  16 bylín a korenia . Hlavnou zložkou je samozrejme borievka, ktorá podčiarkuje originálnu chuť tohto ginu.

OMG Gin je vyrobený ručnou destiláciou

Vymazlený gin s vycibrenou chuťou byliniek OMG Žufánok je ručne destilovaný London Dry gin , vyrobený tradičnou prieťahovou destiláciou 16 jedinečných bylín a korenia. Tie sa zasluhujú o to, že OMG je jeden z najkomplexnejších ginov na trhu. Medzi bylinkami tu nájdeme okrem iného aj omamný koriander, puškvorec, anjeliku a brusnice.

Podrobnosti o OMG Žufánik a hodnotenie

  • Země: Česká republika
  • Palírna: Žufánek
  • ABV: 45 %

Naše hodnotenie

87 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Kto za týmto skvostom stojí?

Čarovná vôňa a plná chuť byliniek ginu OMG vznikla v hlave samotného Martina Žufánka, člena rodinného liehovaru Žufánok. História tohto ginu je už pomerne dlhá. Prvé testovacie litre tento rodinný liehovar vydestiloval už  v júni 2013 a po úspechu, ktorý prototyp získal medzi fanúšikmi a znalcami ginu, sa z neho stal náš najžiadanejší  exportný produkt.

Treba podotknúť, že liehovar Žufánok je čisto rodinný podnik ao destiláciu ginu sa stará iba jeden človek. Pri výrobe sa nestriedajú rôzne smeny zamestnancov, liehovar žiadne nemá. Ide o produkt jedného muža, ktorý si gin vyrobil hlavne pre svoje chuťové bunky a je veľmi rád, keď chutí  aj ostatným. Tak s chuťou do toho!

TIP

Ak hľadáte najlepší gin , tak OMG je jasná voľba.

Ako si OMG, Oh my Gin najviac vychutnáte?

Aby ste si tento gin skutočne vychutnali, odporúčam ho podávať s kockou ľadu alebo s tonikom. Aký je pomer kokteilu? 50 ml OMG a 150 ml kvalitného toniku. Čo musím pri tomto gine ešte vyzdvihnúť, je jeho vyšší obsah borievky. Pokiaľ sa rozhodnete gin vychladiť v chladničke alebo mrazničke, stane sa zaujímavý fyzikálny jav. Pri ochladení tohto konkrétneho ginu dôjde k miernemu zakaleniu nápoja. To samozrejme nie je na škodu! A ako k tomu dôjde? Za zakalením stoja aromatické oleje z destilovanej borievky, ktoré sa v teplotách pod 7  °C vyzráža av teple naopak rozpustí. Rovnako ako naše ostatné destiláty, tak aj gin odporúčam nevychladzovať.

Zaujímavé ocenenie ginu OMG, Oh my Gin

A že ide o skutočnú špičku medzi ginmi, svedčí aj skvelé miesto v nemeckom magazíne Eye for Spirit, kde prešiel spolu s testovanými ginmi dôležitým porovnávacím bojom. Vtedy sa písal rok 2014, (len rok potom, čo boli v liehovare stočené prvé fľaše ginu) keď OMG, Oh my Gin získal maximálnych 10 bodov, ako len 8 z 54 doposiaľ testovaných svetových ginov. Hneď rok na to získať OMG, Oh my Gin striebornú medailu na Craft Spirits Awards v Berlíne.

A čo si naozaj na OMG, Oh my Gin cením ja osobne? Na rozdiel od väčšiny marketingových ginov neobsahuje žiadnu zázračnú bylinku, ktorá sa zbiera za svitu splnu unikátneho trinásteho mesiaca v roku.  

Similar Posts