Whisky&You: online degustácia whisky a 4 vzorky mesačne k tomu

whisky&you

Milujete svet whisky a najradšej by ste vyskúšali všetky vzorky sveta? Tak potom poznám niečo, čo by ste si nemali nechať len tak ujsť. Je to online klub Whisky&You. Ten vie svojim členom sprostredkovať a poslať vzorky zaujímavých whisky až do obývačky. A to každý mesiac. Ale len kvôli tomu by som o tomto klube nepísal.

whisky&you
Ukážka degustačnej podložky Whisky&You

Whisky&You nie je e-shop. Je to klub milovníkov whisky, na čele ktorého stojí Václav Rout. Ten sa zapísal do histórie Českej republiky ako jeden z prvých škótskych dudákov u nás, ale hlavne je to odborník na whisky s viac ako 30 ročnou skúsenosťou. No, 30 rokov pije kde kto, ale Václav Rout pristupuje k pitiu whisky tak nejako viac vedecky. Whisky vie nielen piť, vychutnať a zhodnotiť, ale svoje znalosti vie odovzdávať ďalším ľuďom okolo , pretože o whisky píše, robí prednášky, školí a organizuje rôzne riadené degustácie. 

Teraz vás možno napadá, že Whisky&You bude zrejme ďalší snobský klub rozubradov okolo whisky.

Tak to v žiadnom prípade! 

Páči sa mi, ako Václav Rout pristupuje k pitiu whisky v jeho online degustáciách a edukatívnych videách na Whisky&You. Jeho štýl rozhodne nie je kontroverzný, ale je zábavný a uvoľnený.

Čo je liek Whisky&You?

Whisky&You je klub. Ten si za hlavné motto vybral heslo „Whisky je náš svet. Chceš, aby bol aj tvoj?”

Klub je určený všetkým, ktorí majú radi whisky. Ten, kto sa stane členom, potom dostane každý mesiac 4 vybrané vzorky zaujímavej whisky. Ide o degustáciu, takže nečakajte 4 fľaše, ale vzorky s objemom 0,04l. Teraz v apríli 2021 išlo o 4 vzorky dymovej whisky , pretože témou bol dymový apríl.

Ako člena vás čaká aj riadená online degustácia niektorých z whisky. Okrem toho má potom každý člen prístup do sekcie , kde na neho čakajú články videa alebo archív prebehnutých online degustácií.

Všetko sa točí okolo Václava Routa. Prečo to ale spomínam? Pretože sa mi páči jeho prístup k pitiu whisky. Skúste ohodnotiť sami v jeho prvom ukážkovom videu Ako degustovať whisky , ktoré je upútavkou na klub Whisky&You. 

Vo videu sa dozviete rozdiel medzi degustovaním a chlastáním , ale aj to, že si whisky môžete piť, ako vám najlepšie chutí. Prečo? Pretože ide o vaše chute a vaše peniaze. To je ohromný rozdiel oproti iným degustátorom. Václav Rout má jednoducho ľudský prístup. Nie je to žiadny snob, ktorý by upadal do mdlôb zakaždým, keď sa whisky napijete zle. Chce ľuďom ukázať, ako whisky piť, ako ju vychutnať najlepšie. A ak by vás zaujímalo, ako napríklad fungujú vaše chuťové poháriky pri degustovaní whisky, tak potom si nenechajte ujsť toto video Ako degustovať whisky 2# chuť .

Whisky&You je skrátka klub pre začiatočníkov aj pokročilých. Je to klub, kde sa hovorí zrozumiteľne a budete najskôr prekvapení, že za dobrú whisky nemusíte vystrčiť nos z pohodlia domova. Whisky&You vám ju totiž pošle až tam. Chcete to skúsiť, tak potom navštívte www.whiskyandyou.cz

Hodnocení

Similar Posts