Recenzia: Johnnie Walker Blue Label – jedinečný Johnnie

Johnnie Walker Blue Label Recenzie

Ak máte radi pitie od Johhnieho Walkera, tak potom si nenechajte ujsť najlepšiu whisky z radu jeho farebných labelov. Pokiaľ ste od neho ešte nič nemali, tak toto je asi špička za pomerne prijateľnú cenu. Poďte si prečítať o jedinečnej škótskej whisky Johnnie Walker Blue Label. Je vážne dobrá?

johnnie walker blue label

Čo je Johnnie Walker Blue Label?

Johnnie Walker Blue Label je škótska whisky pre fajnšmekrov . Prečo pre fajnšmekrov? Ide totiž o 60-ročnú 40% miešanú whisky . Tá je vyrobená z najvyberanejších zásob, ktoré sa dajú v pálenici u Johnnieho Walkera nájsť. Všetky zložky tejto whisky nie sú samozrejme 60 rokov staré, ale tak je to pri všetkých miešaných whisky. V tejto fľaši je zmes ušľachtilých jednosladových whisky , ktoré sú staré až 60 rokov. Podľa neoficiálnych informácií viem, že by v tejto fľaši nemala byť whisky mladšia ako 28 rokov. Johnnie Walker je sám o sebe zárukou kvality, ale Blue Label má ešte taký malý príbeh . Údajne je pre jeho výrobu vhodný iba 1 sud z 10 000.

V čom sa Johnnie Walker Blue Label tak odlišuje?

Nemusím asi zdôrazňovať, že sa jedná o najkvalitnejšie whisky z tohto radu. Trúfnem si však povedať, že aj z celého sveta, a to najmä vďaka svojej náročnej výrobe a prísnemu výberu. A to, že ide o niečo jedinečné svedčí aj to, že pálenica prichystala limitované edície Blue Labelu.

Čo myslím tým prísnym výberom?

Uvádza sa, že z 10 000 sudov sa vyberie iba jeden , ktorý je hoden ďalšiemu spracovaniu. Myslím, že už to vypovedá o tom, akou kvalitou tento nápoj, vďaka tomuto postupu, disponuje.

Estetická stránka

Každý kus, ktorý pijete, je úplne originálny. Všetky fľaše majú totiž svoje vlastné identifikačné číslo . Súčasťou balenia je aj darčeková kazeta, v ktorej nápoj obdržíte. Je teda vhodná aj ako darček pre známych či blízkych. Myslím si, že týmto darom určite neurazíte.

Stojí tá cena za to?

S kvalitou ide ruka v ruke vyššia cena. Za jedinečnosť a kvalitu sa oplatí priplatiť. Blue Label je síce najdrahšia z radu Johnnie Walker, ale tiež je najprestížnejšia. Podľa väčšiny recenzentov na internete je ale pôžitok z chute cene zodpovedajúci.   

Z čoho sa táto edícia skladá?

Ako som už spomínal vyššie, Blue Label prechádza naozaj náročnou produkciou . Vyrába sa totiž z dvadsiatich ôsmich až šesťdesiatročných single mált škótskych whisky , ktoré zaručujú ich znamenitosť. Vďaka nim si môžete vychutnať jeho jedinečnú chuť.

Akú chuť pri pití najskôr ucítite?

Musím podotknúť, že chuť je skutočne veľmi výrazná, samozrejme príjemným spôsobom.

 1. V začiatkoch ucítite lieskové oriešky a med s jemným nádychom dymu.
 2. Potom sa ale začnú pridávať chute skrytých ingrediencií – najmä zázvor, dubové drevo a horúca čokoláda. Cítiť by ste mali aj med zaobalený v korení.
 3. Na záver máte možnosť ochutiť jemný dym, ktorý vám vo vašich chuťových bunkách vydrží ešte pekne dlhú dobu.

Ako Blue Label najlepšie servírovať?

Odporúčam požívať najlepšie v čistej forme, kedy si vychutnáte najlepší pôžitok z pitia. Môžete ju podávať s ľadom alebo troškou vody.

Pri pití sa kombinuje whisky a voda s tým, že začínate vždy vodou. Myslím si, že pokiaľ dodržíte toto poradie, tak si ju vychutnáte viac. Po vode nasleduje whisky, ktorú pravidelne striedate s vodou. Dočkáte sa chuti sušených plodov, čokolády a korenia. Tento postup pitia odporúča sám výrobca. Nalejete si whisky bez ľadu a vedľa si postavíte pohár s chladenou vodou. Potom striedavo popíjate vodu a whisky. 

Ale viete čo? Pite Blue Label, tak ako pijete whisky najradšej. Poriadne ju pováľajte po jazyku av celej puse, prehltnite a nechajte sa unášať všetkými chuťami, v ktorých je cítiť snáď všetko: med, ovocie, dym a napríklad aj orechy.

S čím sa dobre mieša?

Najskvelejšiu kombináciu docielite tým, že zmiešate Blue Label so slivkami či orechom. Je to skvelý doplnok pre množstvo koktailov. Podporuje tóny sušeného ovocia, korenia a sladkosť škótskej vanilky. Dôležité však je, že prispievajú k lahodnému doznievajúcemu záveru.

Detail whisky

 • Krajina: Škótsko
 • Paliareň: Johnnie Walker
 • Vek: 60 rokov
 • ABV: 40%
 • Typ: Blended
 • Farba: Zlatá

Naše hodnotenie

86 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Dôkaz prestížnosti?

Možno sa pýtate, kde je nejaký dôkaz, že je naozaj tak kvalitná a chutná, ako ju tu prezentujem. Ako to už tak býva, tak prémiové pitie už má za sebou nejaké to hodnotenie a ceny zo súťaží.

 • 6 cien Le Mone Selection Grand Gold
 • 3 ceny Double Gold
 • Veľa pozitívnych reakcií na sociálnych sieťach a veľké počty spokojných zákazníkov

Similar Posts