Recenzia: Tullamore Dew – taký írsky tuzemáčik

Tullamore Dew Recenzie

Tullamore Dew je v  súčasnosti vlastnená značkou William Grant & Sons. Patrí medzi najpredávanejšie írske whisky. Radi ju pijú aj ľudia, ktorí whisky bežne neholdujú. Tullamore Dew je trikrát destilovaná , tak ako to majú Íri radi. Je miešaná z troch typov írskej – pot-still, obilné a sladové. 

Hoci sa o Írsko zaslúžilo o destilovaní whisky tak, ako ju poznáme, trh s  týmto nápojom tam práve nevzkvitá. V  prevádzky je iba hŕstka páleníc a ak chcú dohnať Škótsko či Ameriku, majú čo robiť. Tullamore Dew je ale hviezdou v  odbore, a nie nadarmo platí za ikonickú írsku. Odporúčame ju každému, kto s  whiskey ešte len začína. Je svieža a ideálna pre dlhé večery. Tiež cena je priaznivá v  porovnanie s  ostatnými produktmi v  tejto kategórii.

lahev whisky tullamore der v recenzi

Tullamore Dew je ako tekuté zlato. V pohári objavíte maslové tóny a všetko, čo má správna trikrát destilovaná írska mať. Privoňajte a pocítite, ako karamel a karamelizované orechy spoločne s  teplým maslom zaplavia vaše čuchové bunky. Silne pripomína maslový toast. Po nejakej chvíli sa objaví aj vôňa trávy. Rozohriate maslo ale pretrváva.

Táto fľaša sa umiestnila v rebríčku porovnaní najlepšia írska whisky .

Po napití na poschodí pocítite kombináciu sladového a nesladového jačmeňa. Nástup je intenzívny. Je to úplne niečo iné, než ako poznáte jačmeň zo škótskej. Jemná a ľahká chuť, ktorá doslova zaplaví vaše ústa je presne to, čo z  Tullamore robí jeden z  najobľúbenejších nápojov. Znova ucítite maslový sendvič, ktorý vás prekvapí a zmení sa na palacinku jemne natretú maslom s výrazným chrumkavým ovocím ako sú zelené jablká a nezrelé hrušky. Drevené uhlie uzatvára neuveriteľne čisté línie tejto whisky tesne predtým, než skončí s  mierne hrejivým a čistým dozvukom.

Podrobnosti o whisky

  • Krajina: Írsko
  • Paliareň: William Grant & Sons
  • Vek: 3 roky +
  • ABV: 40%
  • Typ: Blended
  • Farba: Medovo jantárová farba

Naše hodnotenie

72 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Tullamore Dew recenzie

Aróma

Maslové tóny, karamel a karamelizované orechy, jemná vôňa čerstvej trávy.

Chuť

Jačmenný slad, maslový sendvič, čerstvé jablká a hrušky.

Dozvuk

Všetko uzatvára chuť dreveného uhlia. Dozvuk nie je príliš dlhý, o to viac príjemný a čistý.

Similar Posts