Recenzia: Ballantines Finest – najpredávanejšia škótska whisky

Ballantines Finest Recenzie

Ballantines Finest je podľa Jima Murraya, autora knihy Whisky Biblie, miešaná whisky roku. Táto whisky je nie nadarmo obľúbená po celom svete, v  Európe dokonca patrí medzi najpredávanejšie. Je cenovo dostupná, má bohatú a jemnú chuť, a navyše sa skvele pije. Ak ste priaznivci ľahké škótske, Ballantines Finest si obľúbite .

Odporúčame tiež začiatočníkom, ktorí svet miešaných whisky ešte len objavujú. Nenechajte sa odradiť nízkou cenou, pretože táto fľaša má presne to, čo od dobrej whisky očakávate.

Ballantines whisky ve sklence

Začala sa vyrábať roku 1827. V  receptúre, za ktorou stojí Sandy Hyslop, sa ukrýva 43 single mált a obilných whisky výhradne zo Škótskej vysočiny , ktoré zreli minimálne tri roky. Nájdete v  nej napríklad Glenburgia, Miltonduff, Scapa a Glentauchers. V  pálenici jej venujú maximálnu starostlivosť. Vďaka tomu je jej pitie, hoci pochádza z  drsného kraja, ako pohladenie na duši. Predstavuje ideálne zakončenie dlhého dňa. Môžete si ju vychutnávať samotnú, hodí sa ale aj do miešaných drinkov. 

Pokiaľ ju chcete piť samu o sebe a preskúmavať jej arómu a chuť, neodporúčame miešať s  príliš veľkým množstvom vody . Celkom stačia 1-3 kvapky. Chuť je totiž už v  základu naozaj jemná. Malé množstvo vody sa s ňou ale skvele pohrá a vyzdvihne jej komplexnosť, sladkosť a zachová príchuť rašeliny. Oproti niektorým značkám nemá Ballantines Finest nepríjemný dozvuk.

Aróma je sladkastá. Pripravte sa na výrazný, do chrumkava opražený jačmeň s  cukrom. Nájdete v  ňom tiež ľahkú vôňu dymu z  horiaceho dreva a sladké karamelky. Chuť je veľmi bohatá a opäť príjemne sladká. Dominantný je jačmeň s  karamelom, v  podtónoch ucítite veľmi jemnú rašelinu. Dozvuk je mäkký a sladký.

Recenzie Ballantines Finest

Aróma

Chrumkavý jačmeň a cukor, dym horiaceho dreva, karamelky.

Chuť

Bohatá a sladká. Jačmeň, karamel, veľmi jemná rašelina.

Dozvuk

Mäkký a sladký, fondán.

Podrobnosti o whisky

lahev Balantines Finest whisky
  • Krajina: Škótsko
  • Paliareň: Pernod Ricard
  • Vek: 3 roky +
  • ABV: 40%
  • Typ: Blended
  • Farba: Svetlo zlatá s oranžovými odleskami

Naše hodnotenie

73 %

Hodnotenie čitateľov

2/5 - (1 hlasů)

Similar Posts