Japonská whisky Yamazaki

Yamazaki whisky

Tradičné metódy výroby a charakteristické rysy svojho pôvodu odrážajú prepracovanú a delikátnu chuť jedinečnej japonskej sladovej whisky, pôvabnú vôňu a skvelý zážitok. Dámy a páni, dary prírody boli premenené do whisky najlepšej kvality. Suntory Yamazaki whisky je najpopulárnejšia sladová whisky Japonska.

Dvanásťročná sladová whisky Suntory Yamazaki

Suntory Yamazaki zreje v špeciálnych sudoch vyrábaných z troch druhov dreva: Amerického, Španielskeho a Japonského duba. Táto technológia sa využíva iba v Japonsku.  Netradičnou kombináciou získava Suntory svoje jedinečné vlastnosti.

Príjemne sladká vôňa spolu spája med, vôňu lesa, čerešňu a sušenú slivku, tóny vanilky, štipku korenia a dokonca aj nepatrné množstvo kokosu. Chuť si môžete užiť rôznymi spôsobmi. Japonci chceli vytvoriť whisky, ktorá by podala správu o ich vkuse a cti. Zamerajte sa na už spomínané ingrediencie a vychutnávajte. V chuti nájdete medovú arómu, sušené ovocie; bystrejší z vás rozpoznajú figy. Zakončenie je trvalo ovocné s drevitým charakterom.

Ak chcete oceniť bohatú ovocnú vôňu, odporúčam piť Yamazaki priamo. Pridaním kocky ľadu, nájdete spôsob, ako oceniť jej jemnosť. Miešanie Yamazaki s vodou je v Japonsku populárnou metódou. Vytvára vhodný nápoj k jedlu; obzvlášť dobre sa hodí k sushi a ďalším japonským pokrmom. Myslím, že Škótske whisky by sa mali začať Yamazaki obávať.

O Suntory

Všetko sa začalo v roku 1923, v okrajovej časti mesta Kyoto, kde začal Shinjiro Torri stavbu prvého Japonského liehovaru, zaoberajúcim sa pálením whisky. Kyoto bolo už od dávnych čias preslávené svojou vynikajúcou a blahodárnou vodou, ale od tejto doby sa mohlo pochváliť aj ako rodiskom japonskej whisky. Bolo to v roku 1929, kedy Suntrory predstavila Suntory Shirofuda, prvú japonskú whisky. V roku 1973 vznikol ďalší liehovar v Hakushu, v Japonských Alpách, ktorý vyvinul ôsmy div sveta – sladovú whisky Yamazaki.

Odmenou za tvrdú prácu a úspešný vývoj k dokonalej whisky, dostala pálenica čestné uznanie od konkurenčných spoločností z celého sveta. Suntory rýchlo vytvorila puto so svetovými producentmi whisky a stala sa v tejto oblasti najväčším distribútorom na japonskom trhu. Momentálne udržuje partnerstvo s viac ako 40 spoločnosťami a dováža viac ako 70 západných značiek whisky. Sú to napr. Jack Daniel´s, Ballantines, Canadian Club, alebo Bowmore. Suntory v súčasnej dobe vyváža svoju whisky do 25 krajín sveta; predovšetkým do Spojených Štátov. Riaditeľstvo sídli v Osake a vlastní 170 spoločností v 17 krajinách. Tretím najväčším trhom s whisky je v súčasnej dobe Japonsko. Suntory Yamazaki bola zaradená ako svetovo deviata najlepšia whisky .

Najlepším japonským umením as citom v dokonalej harmónii, je vypálená z najčistejších prírodných prísad.

Ocenenie

Po mnoho rokov považovali Škótski znalci japonskú whisky za niečo, ako žart. Situácia sa neskôr zmenila a počulo sa, že Japonci vytvorili perfektnú whisky. Neskôr bola kvalita naozaj potvrdená av súčasnej dobe môžete v Škótsku kúpiť japonskú whisky Suntory vo viac ako desiatke obchodov. Ako je vidieť, technologické schopnosti a umenie pálenice Suntory sú známe a uznávané v celosvetovom meradle.

Hodnocení

Similar Posts