Jack Daniel’s Tennessee Apple recenzia jablčné whiskey

Jack Daniel's Tennessee Apple Recenzie

V nadväznosti na Tennessee Fire a Jack Daniel’s Honey , Jack Daniel’s pokračuje v trendu kombinovania whiskey s likérmi a svoj repertoár rozširuje o ďalšiu ochutenú novinku. Tento hravý nápoj je presne tým, čo ste pod názvom Apple očakávali. Predstavujeme vám silne ochutenú zmes whiskey Jack Daniel’s a šťavnatého jablčného likéru. Hlava destilátu Jack Daniel’s Jeff Arnett o tomto spojení chuťou tvrdí, že to presne zodpovedá tomu, ako by ste do whiskey hodili čerstvé jablko .

jack-daniels-apple-whiskey-recenze

Táto whisky sa na nič nehrá. Počnúc vôňou. Pripravte sa na nezameniteľný prvok, výraznú jablčnú vôňu. Tá síce nie je 100% prírodná, nedá sa o nej ale povedať, že by bola vyložene umelá. Tak ako tak je autentická as  ľahkým nádychom vanilky. Jablkový likér bol vyrobený z troch odrôd zelených jabĺk – Red Delicious, Granny Smith a McIntosh. V  chuti je opäť dominantné jablko, zjemňujú ho tóny mandlí, medu a maslového popcornu. Rovnako ako v klasickej Tennessee aj v  Apple nájdete ľahko dymovú a sladkastú chuť.

Táto kombinácia dala vzniknúť nápoju lahodne sladkému a šťavnatému, ktorý nemá obdobu. Už pôvodný Jack Daniel’s platí za chuťovo menej výraznú. V  tejto kombinácii ide ešte o krok ďalej a takmer sa chuti whiskey zbavuje. Za to vzniká niečo nezvyčajné a originálne. Sacharínový záver sa nesie v znamení karamelu. Presnejšie povedané karamelového jablka, ktoré pomaly odznejú.

Pokiaľ ste vyznávači klasickej whisky, Apple Jack vás príliš neosloví. Pokiaľ ale radi skúšate nové veci , alebo máte nepremožiteľnú chuť na jablká a nevadí vám, že nie sú práve odtrhnuté zo stromu, táto fľaša je presne to pravé pre vás. 

Podrobnosti o whisky

  • Země: Amerika
  • Palírna: Jack Daniel’s
  • Stáří: 3 roky +
  • ABV: 35 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Mahagonová

Naše hodnotenie

75 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Možno by vás mohlo zaujímať: Jack Daniel’s darčekové balenie

Jack Daniel’s Tennessee Apple recenzie

Aróma

Výrazná vôňa šťavnatého jablka, ľahké tóny vanilky.

Chuť

Jablko s  tóny mandlí, medu a maslového popcornu. Pripravte sa tiež na chuť klasickej Tenesse – dymovú a ľahko sladkastú.

Dozvuk

Dozvuk odznieva pomaly, ucítite v  ňom predovšetkým karamel a karamelové jablko.

Similar Posts