Recenzia: Chivas Regal 18y – perfektne vyladený komerčný trhák

Chivas Regal 18 Reenze

18 ročná whisky Chivas Regal 18y vyniká svojim skvele vyladeným, dokonale vyzretým blendom, tvorený z tých najlepších škótskych whisky. Čo vás rozhodne ohromí, je jeho nekonečná bohatá aróma, ktorá vás zas a znova pri každom pohári prekvapí. Presne taká je Chivas Regal 18y. Vyskúšajte ju. S priateľmi, rodinou, obchodnými partnermi. Alebo jej venujte ako darček.

Spoznajte perfektne vyladený blend najlepších škótskych

Chivas Regal 18y je whisky, tvorená z tých najluxusnejších škótskych whisky. Patrí medzi exkluzívne whisky, ktoré rozhodne stoja za to podávať ju na najrôznejších významných udalostiach, alebo ju zaobstarať ako naozajstný a hodnotný dar.

Chivas Regal 18y má Nekonečne bohatú arómu, ktorá vás s každým pohárom znova a znova prekvapí. To je osemnásťročná Chivas Regal. Na prvý pohľad vás zaujme jej temne zlatá, zamatovo hebká farba. Po privoňaní spoznáte vôňu tmavej čokolády, sušeného ovocia a maslového karamelu. Čokoláda vládne aj na poschodí, kde ale prechádza do elegantných kvetinových tónov s ľahko dymovým nádychom a parádne dlhým, hrejivým záverom.

Najpredávanejšia škótska na trhu

Chivas Regal 18y bola prvá medzi luxusnými škótskymi whisky a stále patrí medzi tie najpredávanejšie. Vznikla stretnutím sladových i obilných whisky, zrejúcich minimálne 12 rokov v sudoch po bourbone a sherry. Ako napríklad Chivas Regal 12 . Podstatnú časť pritom tvorí chuťovo nezameniteľné sladové whisky z regiónu Speyside. Týmto rafinovaným stretnutím luxusných whisky a použitím kvalitných sudov nemôže vzniknúť nič iné, než oslnivá zlatisto jantárová farba a vôňa byliniek, vresu, medu a sadového ovocia. Na poschodí je ovocná, okrúhla a smotanovo hebká. V chuti s príjemne dlhým záverom dominujú sladké medové hrušky v sprievode vanilky, lieskových orieškov a karamelu. Ochutnajte dedičstvo bratov Chivasovcov.

Podrobnosti o whisky Chivas Regal 18y

Chivas Regal 18y
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Chivas Regal
  • Kraj: Islay
  • Stáří: 18 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Temně zlatá

Naše hodnotenie

78 %

Hodnotenie čitateľov

1.7/5 - (3 hlasů)

Ako vznikla pálenica Chivas

Vždy mi baví čítať históriu páleníc, pretože v sebe ukrývajú toľko zaujímavých zážitkov, skúseností a mnohokrát náhodných výtvorov. Podobne to bolo aj u pálenice Chivas. V čase sa teraz prenesieme do 19. storočia. Vtedy James Chivas začínal miešať zrelé whisky zo skladu svojho obchodu. A to vôbec netušil, že píše prvé stránky príbehu jednej z najslávnejších whisky. Keď potom v Chivas Regal vyrobili svoju 25 ročnú blendovanú lahôdku, uchvátili celú Ameriku a zdalo sa, že ich nič nemôže zastaviť. Zastavila ich prohibícia.

Hovorí sa, že miešanie whisky je podobné, ako skladanie hudby. Aj tu hrajú dôležitú úlohu tóny. Tónov vône, chuti, farba. Pre dokonalý výsledok treba dokonale vyvážiť tóny každej zložky, aby vznikol harmonický blend, ktorého jednotlivé vône a chute sa perfektne dopĺňajú. V Chivas Regal o tom vedia svoje. Túto kompozíciu majú totiž za dve storočia dokonale zvládnutú.

Čo stojí za touto krásnou osemnástkou?

V osemnásťročnej whisky Chivas Regal spojil Master Blender Colin Scott tie najlepšie sladové kúsky z celého Škótska. Ako základ slúži tradične Strathisla, ku ktorej sa pridávajú napríklad Glenlivet, Glen Keith, Allt-A-Bhaine, Braes of Glenlivet, Longmorn alebo Glen Grant. Výsledok drží niekoľko zlatých a strieborných medailí zo svetových súťaží, vrátane tých najprestížnejších.

Vedeli ste, že v Chivas Regal 18y sa snúbi neuveriteľných celkom 85 chuťových zložiek? Preto je jej chuť taká výrazná, bohatá, unikátna. Vo vôni dominuje sušené ovocie, maslový karamel a tmavá čokoláda, ktorá prechádza aj do chuti. Na poschodí ju dopĺňajú kvetinové tóny a ľahko dymový nádych. Finiš je veľmi dlhý a príjemne hrejivý.

 A ako Chivas Regal 18y podávať?

Dovoľujem si povedať, že Chivas Regal 18y je určená pre ostrieľaných milovníkov whisky. Pokiaľ s whisky začínate, určite odporučím k Chivas Regal 18y podávať s vodu. Ľadovo prechladnutú túto whisky neodporúčam. Zbytočne zmrazíte jej vycibrenú chuť i arómu. Tak teda, užite si to najlepšie zo škótskych whisky v jedinej fľaši.

Similar Posts