Woodford Reserve American Oak – výberová Bourbon whiskey (Recenzia)

Woodford Reserve Recenzie

Woodford Reserve je jedným z najväčších klenotov medzi bourbonmi. Ako už názov napovedá, zrel v sudoch amerického bieleho duba, ktorý mu prepožičal výraznú drevitú arómu a jemnú chuť vanilky, medu a orechov. Neskôr sa na jazyku pridajú korenisté vône.

Bourbon s výraznou chuťou orechov a vanilky

Keď sa pozriem na ponuku bourbonov, rad Woodford Reserve medzi nimi skvele vyzdvihuje jeden z piatich prvkov vo výrobe whisky. Čistá chuť vody, kvalitné obilie, dostatočný priestor na fermentáciu, niekoľkonásobnú destiláciu a potom pozvoľné zrenie. Woodford Reserve sa zameriava práve na zrenie, pretože bourbon zrel v určitom druhu bieleho amerického duba. Tieto sudy sú vyrobené z duba Ozark, ktorý dodáva korenenú a orechovú chuť.

Woodford Reserve

Pokiaľ teda ani vy nedáte dopustiť na kvalitný bourbon, na pôžitok z kvalitnej whisky, Woodford Reserve Master American Oak doslova zažiari pri stole alebo v bare ako pri posedení s príjemnou spoločnosťou, tak aj pri výnimočných udalostiach. Silná chuť je podčiarknutá percentom alkoholu, ktorý výrobca udáva na 45.2%. A to už sa jedná o naozaj silné pitie, vhodné pre ostrieľaných znalcov, alebo mužov, milujúcich chuť divokého západu.

Informácie a hodnotenie bourbon whiskey

Woodford Reserve
  • Země: USA
  • Palírna: Woodford Reserve
  • Kraj: Kentucky
  • ABV: 45,2 %
  • Typ: Bourbon Whiskey
  • Barva: Zlatohnědá

Naše hodnotenie

88 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Výroba tradičného bourbonu začína v USA

Rodná krajina tohto nápoja je samozrejme USA, ešte konkrétnejšie Kentucky. Woodford Reserve American Oak je výsledkom práce, za ktorou stojí Master Distiller Chris Morris. Experimentovaním s obilnými receptami, fermentačnými štýlmi, druhmi sudov a procesmi zrenia, sa každá jedinečná séria v Master kolekcii zíde a vytvorí rad inovatívnych, jedinečných whisky. Bourbon vás doslova nadchne svojou vôňou, kde môžete cítiť vanilku, orechy, dub, marcipán a mliečnu čokoládu. V pohári sa bude len vynímať jej zlatohnedá farba. Tento Kentucky straight bourbon používa štandardný Woodford mash bill a zrel v špeciálne vybraných amerických dubových sudoch. Tieto sudy sú vyrobené z duba Ozark, ktorý dodal zreteľne korenenú, orechovú chuť.

Experiment, ktorý vyšiel na jedničku

Woodford Reserve Master’s Collection oceňuje predovšetkým priekopnícku prácu historických páleníkov a zároveň oslavuje inovatívneho ducha Master Distiller Chris Morris a Assistant Master Distiller Elizabeth McCall. Musím uznať, až experiment s novými receptúrami, kombinácia obilia, štýly fermentácie, typy sudov a procesy zrenia, sa každá jedinečná ponuka v Master’s Collection spája a tvorí rad inovatívnych, jedinečných whisky.

Limitovaná edícia Master’s Collection z roku 2018, tento rovný bourbon z Kentucky používa štandardnú Woodfordovu kašu a zreje v špeciálne vybraných sudoch z amerického duba. Tieto sudy sú vyrobené z duba Ozark, ktorý prepožičal výrazne korenený, orechový chuťový profil.

Similar Posts