Teeling Single Malt – korenená írska whisky zo 100% jačmeňa (recenzia)

Teeling Whiskey Single Malt Recenzie

Teeling Single Malt je luxusná whiskey, ktorá v sebe ukrýva whiskey vo veku až do 23 rokov. Starne v rade vínnych sudov po portskom, sherry, madeire, bieleho burgundského a Camebrnetu. Čo viac si priať? Odporúčame pre ostrieľaných znalcov, hodiť sa bude aj ako originálny darček.

Prečo je Teeling Single Malt tak výnimočná?

Teeling Whiskey. Čo dodať. Nepoznám žiadnu inú whisky, na ktorú by sa svet írskej whisky a tak ušľachtilého alkoholu toľko tešil. Teeling Single Malt bola doslova dychtivo očakávanou whiskey, vyrobenou zo 100% sladových whiskey. A prečo sa na ňu celý svet tak tešil? Pretože za svoju dobu zrenia si prešla výberom tých najkvalitnejších dubových sudov, v ktorých predtým odpočívali vína typu: sherry, portské, madeira, biele Burgundské a Cabernet Sauvignon, z ktorých niektoré zreli od roku 1991!

Podrobnosti o whisky Teeling Single Malt

Teeling Single Malt
  • Země: Irsko
  • Palírna: Teeling
  • Stáří: 23 let
  • ABV: 46 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Jantarová

Naše hodnotenie

91 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

História značky Teeling je vskutku znamenitá

Značka má za sebou skutočne dlhú históriu. Prvé doložené pramene, ktoré hovoria o výrobe írskej whisky rodinou Teelingov, siahajú do roku 1782. Rodina Teelingov je známa pre svoju víziu robiť veci inak a ich whisky sú tomu dôkazom. Teeling whisky bola a je vyrábaná vždy len v malých obmedzených várkach.

Teeling Whiskey

Pre Teeling Single Malt sú použité zásadné ingrediencie

Prečo je Teeling taká skvelá? Táto írska single malt je vyrobená len a iba zo 100% sladového jačmeňa rôzneho veku s použitím inovatívnych techník pri zachovaní jemnosti typickej pre írsku whisky. Tento single malt vzniká starostlivým miešaním whiskey zrejúci v piatich rôznych vínnych sudoch – po sherry, portskom, Madeire, Rulandskom bielom a Cabernet Sauvignon. To je pri výrobe írskej whisky úplne unikátny proces.

Spoznajte originálnu chuť a vôňu, ktorú v inej whisky skrátka nenájdete

Vďaka tomuto ojedinelému procesu zrenia, má whiskey Teeling Single Malt jedinečnú chuť, ktorá je vyváženou kombináciou tónov sušeného ovocia, citrusov, vanilky, korenia a klinčekov. V dlhom zakončení sa perfektne dopĺňa sladkastosť so suchosťou dreva. Ako všetky whiskey Teeling je fľaškovaná pri 46% bez použitia studenej filtrácie.

Similar Posts