Jack Daniel’s Single Barrel – špeciálne silnejšia edícia Jacka (Recenzia)

Jack Daniels Single Barrel Recenzie

Ochutnajte špeciálne vydanie známej whisky Jack Daniel’s Single Barrel je špeciálne vydanie, ktoré je o pia % silnejšie ako bežný Jack a rozhodne ho odporúčam všetkým, ktorí majú radi silnejšie whisky. Teda whiskey.

Ochutnajte o niečo silnejšiu sériu Single Barrel

Patríte medzi milovníkov luxusného pitia, ktoré vám na jazyku otvoria svoju plnú chuť i vôňu? Potom vám odporučím vyskúšať whisky Jack Daniel’s Single Barrel. Tá je oproti klasickej Jack Daniel’s Tennessee Whiskey zaujímavejšia tým, že je stáčaná len z jedného suda. Osobne vybraným hlavným Master destilerom Jeffom Arnettom.

Jack Single Barrel

Ten hovorí, že pre takéto stočenie je dôležité vybrať ten správny sud. Ako hlavný páleník odhaduje, že na to je hodný iba jeden sud zo sto. Vedeli ste, že chuť whisky je okrem iného závislá od umiestnenia suda v sklade, v ktorom destilát zreje? Sudy, z ktorých je stáčaný Single Barrel, zrejú v najvyšších poschodiach skladov približne o 2 – 3 roky dlhšie ako Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, aby chuť bola vyzretejšia a farba sýto jantárová.

Aby spotrebiteľ poznal históriu každej stočenej Jack Daniel’s Single Barrel whiskey, je na hrdle každej fľaše je uvedený dátum fľaškovania a číslo suda, v ktorom whiskey zrela.

Informácie a hodnotenie Tenessee Whiskey

Jack Daniels Single Barrel Thumb
  • Země: USA
  • Palírna: Jack Daniel’s
  • ABV: 45 %
  • Typ: Tenessee Whiskey
  • Barva: Jantarová

Naše hodnotenie

81 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Kde vzniká najsilnejší Jack Daniel’s Tennessee Whiskey?

Čo naplat. Všetky kvalitné whisky pochádzajú z Tennessee. Na to už sme si my, ostrieľaní znalci tohto moku, zvykli. Jack Daniel’s sa vyrába priamo v malom mestečku Lynchburg v štáte Tennessee a je to jediné miesto na svete, kde sa táto whisky vyrába. Navyše je Jack Daniel Distillery je zároveň najstarším registrovaným liehovarom v USA. Licenciu získal v roku 1866 a dodnes pokračuje vo výrobe Tennessee whiskey rovnakým spôsobom.

Tip

Jack Daniel’s je klasická komerčná značka, ktorá sa venuje snáď všetkému. Za zmienku stojí Jack Daniel’s Honey alebo darčekové balenia Jack Daniel’s , ktoré ocenia nielen fanúšikovia Jacka.

Naozaj silná whisky

Stačí jeden pohľad na pohár Jacka Daniel’sa Single Barrel 100 Proof a bude vám jasné, že máte čo dočinenia s naozaj silným kúskom. Whisky zreje rovnako ako ostatné tunajšie lahôdky v opálených dubových sudoch. V niektorých z nich ale dôjde počas zrenia k vzácnemu súladu medzi whisky a drevom. V tomto prípade navyše v mocnej sile 50% alkoholu pre výnimočný chuťový zážitok.

Neprehliadnite: Mám tu jeden tip na bourbon whiskey Woodford Reserve

Originálna ostrá chuť

Každá číslovaná fľaša v sebe ukrýva tmavo jantárovú whisky, ktorá je nádherne prevoňaná karamelom, dymovou vanilkou, čerešňou a dubovým drevom. V tomto pretiahnutom chuťovom vneme sa dostaneme až na samotný vrchol, kde pocítite horkú čokoládu. V dlhom závere sa tiež pridávajú tóny borievky.

Similar Posts