Recenzia: Jameson whiskey – obľúbený írsky blend

Jameson Recenzie

Írska whisky je na vzostupe a Jameson je jednou z  tých, ktoré sú teraz naozaj na špici. Je jednotkou na trhu s  írsku, hneď v  závesu je Bushmills. Práve vďaka Jamesonovi táto kategória zažíva boom. Mladšie generácie objavujú požitky z  pitie pravej írskej a Jameson je ich najčastejšou voľbou. Je dostupný, autentický a skvele chutí.

3x destilovaná whisky

Jameson je destilovaný presne tak, ako je v Írsku zvykom – trikrát. V porovnaní s  dvakrát destilovanými fľašami zo Škótska a Ameriky, írsky spôsob nápoj zbavuje viac nečistôt. Vďaka tomu je chuť ľahká a čistá. Len to porovnajte s  výrobou vodky, čím viac destilovaná, tým čistejšia a chutnejšia liehovina je. 

jameson whiskey při recenzi na stole

Podrobnosti o whisky

  • Země: Irsko
  • Palírna: Jameson
  • Stáří: 4 roky +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Zlatá

Naše hodnotenie

73 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Jameson: miešaná írska whisky

Jameson je ale nielen trikrát destilovaný. Je navyše aj miešaný. To znamená, že trikrát destilovaná sladová whisky je počas jeho výroby zmiešaná s  whiskey obilnú. Tým dôjde k  ešte väčšiemu odľahčeniu chuti a textúry. 

Pitie tejto whisky si užijete. Môžete ju piť samotnú alebo na ľade. Vynikajúce je aj do miešaných nápojov. Odhaľte kúzlo nápoja, ktorý priťahuje čím ďalej tým viac ľudí do sveta írskej whisky. Uvidíte, že mu nakoniec prepadnete aj vy. 

Jameson zreje 4 roky v  sudoch po bourbone a fortifikovanom víne . Má osobitú arómu, ktorá je unikátna a úplne si vás podmaní. Táto írska klasika sa začala vyrábať pred viac ako 200 rokmi, v  roku 1780. Odvtedy sa na jej receptúre nič nezmenilo. Je trochu ironické, že zakladateľ John Jameson vlastne nebol Ír, ale Škót. To ale nič nemení na tom, že sa Jameson vyrába podľa írskej tradície a je ikonickou fľašou v  tejto kategórii. 

Jameson recenzie

Aróma

Najprv ucítite vôňu obilného alkoholu. Nasleduje med, hruška a zrelé ovocie, ktoré čaká na odtrhnutie v  ovocnom sadu. Tento základ obklopuje trocha sladu a citrusov s  tóny prachu. 

Chuť

Nápoj je ľahký a čistý, chuť začína sladom, vanilkou a zrelými citrusmi. Ďalej trávnaté tóny, ale aj kakao a ľahko nevýrazné ovocie, ktoré prechádza do výraznejšej chuti banánu s  alkoholom a nádychom karamelu.

Dozvuk

Slad a alkohol s  nádychom duba a zeminy. Dozvuk je krátky, ale príjemný.

Similar Posts