Wild Turkey 101 Bourbon – sladký bourbon z Kentucky (Recenzia)

Wild Turkey 101 Recenzie

V Amerike najuznávanejší kvalitný osemročný single barel bourbon whisky „Divoký moriak“ je bohato aromatická, príjemne mäkká zmes, zodpovedajúca sile kvalitného amerického bourbonu. Vyniká v ňom karamelová sladkosť a silný dymový záver.

Wild Turkey 101 je Kentucky Straight Bourbon

V dnešnom diele vám predstavím ikonickú single barrel bourbon whisky z Kentucky. Jeho silu pocítite už pri samotnom privoňaní. Vysoký obsah raže, zrejúci 6-8 rokov v sudoch z amerického bieleho duba, hlboko vypálených na Char No. 4 (tzv. Alligator char), sa už viac ako 60 rokov vyrába legendárny Master Distiller Jimmy Russell a je tak najdlhšie aktívnym master distillerom na svete. So synom Eddiom dnes tvorí v pálenici jedinečné duo.

Wild Turkey 101

Ako vzniká skutočný kentucký bourbon

Začiatkom všetkého bolo nájsť kvalitný kukuričný, ražný a jačmenný slad na destiláciu. V liehovare Wild Turkey používajú iba špeciálne pestované geneticky nemodifikované zrná, ktoré sú štyrikrát testované na kvalitu.

Za jedinečnou, originálnou a nedotknutou chuťou stojí použitie vody z rieky Kentucky, ktorá je prirodzene filtrovaná cez vápenec, čím sa odstráni železo a ďalšie nečistoty. Nádhernú gaštanovú farbu získava zo silne vypálených sudov. Ktoré ju okrem iného prepožičiavajú aj silnú vôňu, v ktorej je cítiť hlboký tón vanilky a duba so stopami citrusov a karamelu s tónmi karameliek a ľahkého dymu. Wild Turkey 101 Bourbon má dlhé a bohaté zakončenie s plným telom. Ako hovorí Jimmy Russel: Rovnako ako rieka Kentucky, je aj Wild Turkey 101 mocný, odvážny a vyžaduje si svoj vlastný čas.

Informácie a hodnotenie Bourbon Whiskey

Wild Turkey 101 Proof Bourbon
  • Země: USA
  • Palírna: Wild Turkey
  • Stáří: 8 let
  • ABV: 50,5 %
  • Typ: Bourbon Whiskey
  • Barva: Karamelová

Naše hodnotenie

78 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Ako je to so značkou Lawrenceburg

Písal sa rok 1869, kedy bola rodinou Ripyovcov založená pálenica v Lawrenceburg. Neskôr sa jej ujal Austin Nichols. Dnes je spoločnosť Austin Nichols súčasťou skupiny Pernod – Ricard. V r. 1940 sa Thomas McCarthy, riaditeľ pálenice, zúčastnil s priateľmi lovu divokých moriakov a ako občerstvenie so sebou vzal fľašu bourbonu zo súkromných zásob. Medzi účastníkmi lovu mal bourbon neskutočný ohlas, preto budúci rok si ho spoluúčastníci vyžiadali znova. A opäť Austin priniesol ten ‚krocaní‘ bourbon. V dôsledku tejto udalosti začala pálenica vyrábať tento výnimočný bourbon na predaj pod značkou Wild Turkey (= divoký moriak).

Neprehliadnite: Mám tu jeden tip na bourbon whiskey Woodford Reserve a Bulleit Bourbon .

A ako odporúčam Wild Turkey podávať?

Tento bourbon je časom overenou klasikou. Hlavne v Amerike ide o najznámejšie whisky značky Wild Turkey a jednu z najobľúbenejších prémiových amerických whisky v USA. Jej názov odkazuje na silu, pri ktorej je fľaškovaná, teda 101 proof alebo 50,5 % alkoholu. Hodnota ukazuje na veľmi silnú whisky. Aj preto ju odporúčam hlavne skúseným znalcom bourbonu.

Similar Posts