Chivas Regal 12y (recenzia) – ujde za tie peniaze?

Chivas Regal 12 Recenzie

Chivas Regal je miešaná škótska whisky , ktorá vznikla kombináciou whisky sladovej a obilnej. Patrí medzi luxusné a ikonické nápoje. Stoja za ňu bratia James a John Chivasovci. Je zaujímavé, že oficiálne nezačali spolupracovať pred rokom 1860. Všetko začalo v  roku 1801, kedy John Forrest založil obchodné stredisko v meste Aberdeen. To prešlo v  roku 1838 do rúk Jamesa Chivasa. Jeho brat John medzitým pracoval ako obchodník s  obuvou. 

recenze lahve skotské whisky chivas regal 12

Osud tomu tak chcel a bratia objavili potenciál, ktorý whisky za doby kráľovnej Viktórie mala. Ešte pred založením vlastnej značky boli obaja bratia medzi britskou smotánkou dobre známi, práve vďaka ich obchodným aktivitám. A tak sa rozhodli, že svojim klientom mimo bežného tovaru začnú predávať aj whisky. Šťastie im prialo a ich produkty sa stali vyhlásené. Prvá svetová vojna ani veľká hospodárska kríza značku nevyradila z  prevádzky a rodinné tajomstvo sa odovzdávalo ďalej.  

Táto fľaša sa umiestnila v rebríčku porovnaní najlepšie whisky .

Chivas Regal platí za jednu z  najpredávanejších miešaných whisky. Sladová časť, ktorá je základom, pochádza z  najstaršie pálenice na Škótskej vysočine Strathisla. Aký je jej skutočný recept zostáva tajomstvom. Rovnako tak tomu je aj  ďalšími ingredienciami, obilnými whisky. Istotou je, že táto jedinečná kombinácia dáva vzniknúť niečomu exkluzívnemu. Chivas Regal zreje 12 rokov v  sudoch po sherry a bourbone, kde sa pomaly miešajú chute a vzniká jej charakteristická slamovo zlatá až jantárová farba.

Chivas Regal 12 recenzie

Aróma

Vôňa je jemná. Ucítite divoké byliny a vres, med, karamel a šťavnaté sadové ovocie. Má veľmi nenápadné a ľahké citrusové podtóny. Všetko vytvára jedinečnú a nezabudnuteľnú kombináciu.

Chuť

Bohatá chuť s  ovocnými tónmi. Pripravte sa na krémový zážitok s  lieskovými orechmi, ktorý je vyšperkovaný štipkou bieleho korenia a jačmennej múky.

Dozvuk

Dozvuk, ktorý si budete vychutnávať skutočne dlho. Na poschodí pocítite jazmín a citrusovú kôru.

Podrobnosti o whisky

whisky-chivas-regal-12y
  • Krajina: Škótsko
  • Paliareň: Chivas Brothers
  • Vek: 12 rokov
  • ABV: 40%
  • Typ: Single malt
  • Farba: Jantárovo zlatá

Naše hodnotenie

81 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Similar Posts