Recenzia: Johnnie Walker Red Label – obľúbený škótsky blend

Johnnie Walker Red Label Recenzie

Pokiaľ máte radi blendovanú sladovú whisky , Johnnie Walker Red Label je tou správnou voľbou . Blendované whisky sú medzi whisky kategórií sama o sebe a tvoria jednu z  najvýznamnejších výrobných odvetví. Keď niekto pije whisky prvýkrát, je väčšinou práve miešaná. 

Johnnie Walker vie, ako na to. Všetky ich whisky, od Black Label po Blue Label, si užijete. Dokonca aj sám Charles MacLean, veľký priaznivca blanu a autor knihy Svet whisky, vyhlásil, že Red Label mu naozaj chutí.

johnnie-walker-red-label-recenze-whisky

Značka Johnnie Walker toho vyrába množstvo. Red Label sa začal predávať v  roku 1909, už predtým ale bol známy pod menom Walker’s Special Old Higland Red Label . Práve v  tomto období došlo k zmene. Výroba whisky prestávala byť skromnou rodinnou záležitosťou a značky sa transformovali do veľkých mien, predovšetkým vďaka úspešnému marketingu. A ďalšia pikantnosť – sám Winston Churchill si dával trochu Red Labelu každý deň.

Odvtedy sa Johnnie Walker stal najpredávanejšou škótskou na svete . Ale poznáte Johnnie Walker Blue Label ? Je cenovo dostupná a poteší vás. Vyrába sa z vyzretých  35 sladových a obilných whisky. Je skvelá nielen sama o sebe, ale aj do miešaných koktailov. Má plnú zlatistú farbu, ktorá doslova žiari. 

Aróma je jednoduchá a jasná – zelené jablká, kyslá smotana a med. Ďalej ucítite vosk zo sviečky a vôňu spáleného knôtu. V  podtónu cítime popol, celkom ako prázdny popolník. V  ústach ucítite krémovú chuť s obilím. To všetko tvorí zamatovú a príjemnú štruktúru. Opäť sa pripomenú tóny z  aróma. Ďalej korenie a med. Dym je výrazný a opäť pripomína popolník, v  dozvuku je dominantný. Nesmieme zabudnúť na karamel. 

Recenzie Johnnie Walker Red Label

Aróma

Svieža zelená jablká, jemný med a kyslá smotana. Vôňa odkvapkávajúceho vosku a práve uhasené sviečky.

Chuť

Krémová s  príchuťou mladého obilia, korenie a med.

Dozvuk

Výrazný dymový dozvuk, tóny karamelu.

johnnie Walker Red Label lahev whisky
  • Krajina: Škótsko
  • Paliareň: Johnnie Walker
  • Vek: 3 roky +
  • ABV: 40%
  • Typ: Blended
  • Farba: Medovo zlatá

Naše hodnotenie

73 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Similar Posts