Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Trebitsch Slovak Single Malt Whisky Recenzie

Trebitsch Single Malt je originálna a nefalšovaná česká whisky z Třebíča (to je na Morave) od českej pálenice Trebitsch Old Town Destilery, ktorá má vlastne obchodný názov Česká whisky sro

Môžem o nej hovoriť skutočne ako o originále z Čiech, pretože je vyrobená zo slovenských surovín. Základom je slad z moravského jačmeňa. Slad je ľahko nafajčený a na jeho fajčenie sa používa česká rašelina. A nesmiem zabudnúť na vodu, ktorá je tiež naša. Výsledkom je teda pravá česká whisky .

trebitsch single malt czech

Ako si Trebitsch whisky stojí v recenziách? Pomerne neutrálne, ale musíme prihliadnuť na to, že ju väčšinou hodnotia „alkoholici“ na rôznych whisky diskusných fórach. O ich znalostiach nebudem polemizovať, ale zaujímalo by ma, ako by dopadol test whisky naslepo. Potom by si Trebitsch Single Malt Whisky najskôr prišla na oveľa lepšie hodnotenie , pretože by ju diskutéri nezhadzovali kvôli národnému sebamrskačstvu.

Ja Trebitsch whisky hodnotím ako dobre piteľnú whisky , ktorá si nezaslúži byť zanedbávaná. Ostatne, to že je dobrá, na tom sa zhodneme aj s profesionálmi medzinárodných súťaží. Whisky z českého Třebíča získala rôzne ocenenia. Napríklad jedno z prestížnej súťaže WWSA v Londýne alebo v CWSA v Číne. Zrejme kvôli tomu si túto českú whisky začali s obľubou kupovať zákazníci v USA, Japonsku, Číne av ďalších krajinách.

Detail whisky

trebitsch-česká-single-malt-whisky
  • Země: Česká republika
  • Palírna: Trebitsch
  • Stáří: 4 roky
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Květový med

Naše hodnotenie

81 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Trebitsch Slovak Single Malt Whisky recenzie

Ak chcete vedieť, ako mi Trebitsch whisky chutila , tak sa na to poďme pozrieť. Nenechajte sa zmiasť inými recenziami. Trebišská whisky je dobre piteľná. Oceňujem na nej, že sa neboja ísť do sveta zo zeme, kde nie je pálenie whisky tradíciou. A už vôbec by som ju nečakal na Morave, kde by sme očakávali víno alebo skôr slivovicu.

Aróma

Mierne zafajčený slad, ale nijak výrazne. V diaľke sú cítiť kvetinky, med a slad. To celé sprevádza štipka korenia. Zrejme škorica a niečo exotickejšie. Ale som rád že tam necítim chlastovistosť (lieh).

Chuť 

Chuť ma rozhodne prekvapila. Je jemná a mierne zaúdená. Práve tá údenosť sa mi tu teda páči. V chuti cítim med, slad, marhule a trochu korenia.

Dozvuk

Dozvuk nie je zlý, ale nie je veľmi výrazný. Ku koncu mi tá chuť dozvuku trochu horkne. V dozvuku mám ľahké rumové náznaky. Celkovo je to dobré.

Časté otázky k Trebitsch whisky

Je tato whisky opravdu z Česka?

Ano, Trebitsch je vlastně Třebíč. To je město na západě Moravy.

Kde tuto whisky nejlépe koupit?

V ČR existuje řada e-shopů a prodejen, kde se dá tato česká whisky pořídit. Já mám hodně dobré zkušenosti s tímto e-shopem, kde prodávají samé dobré české pití jako jsou ovocné pálenky a tak podobně :-).

Je Trebitsh single maltka vážně dobrá?

Každý máme jiné chutě, ale pojďte se podívat na recenzi, kde se vám snažím popsat své dojmy z tohoto destilátu.

Similar Posts