Cihuatán Nikté – limitovaná edícia rumu. Stojí za to? (recenzia)

cihuatán nikté recenzie

Rum Cihuatán Nikté ma očaroval na prvý pohľad. Veľmi výrazná etiketa, krásny tvar fľaše, luxusný uzáver. Rum inšpirovaný mayskou kultúrou starobylého mesta Cihuatán, na ktorom dnešná destiléria pôsobí. Musím uznať um a šmykám pred nápaditosťou Master blenderka Gabriela Ayala, ktorá odviedla skvelú prácu a majstrovsky zmiešala štyri rumy vo veku 12 až 15 rokov, ktoré zreli v sudoch po bourbone a novo plnených sudoch z amerického duba. 

Vyzývavý a extravagantný. Taký je rum Cihuatán Nikté

Ak chcete ochutnať niečo výnimočné, potom odporúčam jednoznačne rum Cihuatán Nikté. Čo nám môže ponúknuť a prečo je tak zaujímavý? Mnohých fajnšmekrov prekvapí svojou omamnou vôňou a charizmatickou chuťou. Osloví však aj milovníkov histórie a umenia! Prečo? Stačí sa pozrieť na etiketu a odpoveď bude všetkým jasná. 

Rum Cihuatán Nikté je limitovanou edíciou špičkového rumu z pálenice, ktorá stojí ako jediná v údolí El Salvadoru. Rum je inšpirovaný mayskou kultúrou mesta Cihuatán. Presne tam dnes destiléria pôsobí. V preklade z pôvodného jazyka ide o Zem za spiacou ženou. Legenda hovorí, že tunajšiu pôdu obdarila hojnosťou bohyne, ktorá si tu potom ustlala a ako pohorie dodnes na svoj počin starostlivo dohliada. 

Rum podčiarkuje tmavo zlatá farba.

Luxusná fľaša je majstrovským dielom

Čo rozhodne stojí za povšimnutie, je samotná fľaša . Jej tvar, luxusný uzáver a nezameniteľná etiketa bude baviť každého milovníka umenia. Rum Cihuatán Nikté je bohato zdobený, rovnako tak ako jeho drevený tubus. Ženská tvár napravo aj naľavo predstavuje Ixchel, mayskú bohyňu mesiaca. Kvety zaznamenávajú krásu, had múdrosť a králik plodnosť. Symbol mesiaca potom podnecuje evolúciu a rast . Pyramída reprezentuje mayskú civilizáciu. 

Dizajn je poctou Kay Nikté, mystickému festivalu kvetov , kedy Mayovia obetovali nespočetné okvetné lístky mesačnú bohyňu. Tá dokázala počas jedinej noci v podobe bieleho kvetu naplniť vzduch vôňou medu a jazmínu.

Podrobnosti o rume Cihuatán Nikté a hodnotenie

cihuatan nikte recenzie
  • Země: El Salvador
  • Palírna: Cihuatán
  • Stáří: 12-15 let
  • ABV: 47,5 %
  • Typ: Španělský, Melasa
  • Barva: Tmavé zlato

Naše hodnotenie

92 %

Hodnotenie čitateľov

5/5 - (1 hlasů)

Čarovná vôňa mystického muškátového orieška a divokej orchidey

Rum je výsledkom skvelej práce Master blenderky Gabriely Ayalai , ktorá zmiešala hneď štyri rumy dohromady a to v starobe od dvanástich do pätnástich rokov. Rumy, ktoré použila, zreli v sudoch po bourbone a novo plnených sudoch z amerického duba.

Blend štyroch rumov prepožičiava rumu Cihuatán Nikté jeho temne jantárovú farbu a bohatú arómu. Vo vôni sa stretávajú omamný jazmín, ruže, salvadorské divoké orchidey, ružové korenie, rambutan, palmové kvety a muškátový oriešok. Nechajte sa očariť touto výnimočnou kvetinovou krásou. Rum odporúčam ostrieľaným znalcom a bude tiež skvelým darčekom. 

Zaujímavosť na záver

Vedeli ste, že mesto Cihuatán bolo postavené mayským kmeňom, ktorý žil medzi rokmi 900 a 1 200 n. l. a boli prosperujúcou spoločnosťou, ktorú tvorili oi. matematici, astronómovia a obchodníci? Niet divu, že na ich počesť nechala destiléria zhotoviť rum tej najvyššej kvality. Limitovaná edícia rumu Cihuatán Nikté sa destiluje podľa najmagickejších tajomstiev a legiend. Ochutnajte rum Nikté, ktorý si svojou osobitou vôňou podmaní predovšetkým milovníkov výraznejších rumov. A ako odporúčam degustovať tento klenot? Samotný.

Similar Posts