Heffron rum recenzia – český rum z Panamy. Aký je?

Heffron Recenzie

V tejto recenzii sa zameriam na panamsko-slovenský rum Heffron, ktorý sa predtým predával ako Legionár. Po kolízii so značkou, ktorú už používal pivovar, likérka rum premenovala a rozhodla sa konkurovať Republike od Božkovu. Ako jej to ide a aké je hodnotenie rumu?

Prvé, čo ma na Heffrone (Heffron Panama 5yo rum) prekvapilo bol výrobca. Kto tento rum vyrába? Je to Paliareň U Zeleného stromu, ktorá stojí za známym Myslivcem – Stará Myslivecká, Hanáckou a 42 vodkou alebo napríklad za legendárnym likérom Missis.

heffron rum

Aby som bol úprimný, tak som od Heffronu veľmi nečakal a vlastne som si myslel, že to bude navoňaný ako napríklad Republica. Oboje sa vlastne pohybuje v rovnakých cenových reláciách a je jasné, že oba dva rumy cielia na rovnakú skupinu pijanov. A tým má vlastne Heffron čo ponúknuť. Tento rum je podľa mňa dobrý na akúkoľvek akciu, kde ide o to sa dobre napiť a pobaviť.

Čo je vo fľaši?

Rum Heffron chce uctiť pamiatku českých legionárov, ktorí priplávali z Panamy na lodi s menom Heffron. Paliareň U Zeleného stromu pre to má krásnu marketingovú rozprávku, ale späť k recenzii rumu.

Tento rum je vyrobený zo zmesi päťročných 74% panamských rumov , ktoré sa do ČR importujú práve kvôli tomuto jedinečnému rumu. Nejde teda o pitie ochutené trestí (esencia na dochutenie liehu). Ide skutočný rum. Mimochodom, Republika od Božkovu je tiež zmesou karibských rumov, ale s rozdielnymi voltážami a starobou.

Ako chutí rum?

Heffron chutí, tak ako som čakal. Jeho chuť je sladkastá, ale nie je prehnane sladká. Nebojím sa použiť spojenie dokonale vyvážená sladkosť, ale je to dosť nadsadenie. Na jazyku (v puse) je možné rozoznať tóny mliečnej čokolády, perníka, trstiny av diaľke som cítil chuť kávy.

Z dozvuku podobne lacného pitia mám vždy obavy, ale tu som bol prekvapený, že mi nič nezhorklo, nezatuchlo, necítil som chlastovitosť . Naopak som v dozvuku cítil chuť ovocia, karamelu a tmavej čokolády.

Chuť rumu hodnotím ako dobrú, ale pozor na teplotu. Pokiaľ som rum viac podchladil, tak som vlastne dostal lepšie chuťové výsledky ako pri izbovej teplote. Tým nechcem povedať, aby ste ho namrazovali, ale chvíle v chladničke mu prospeje. Teda podľa mňa. Ako na rum za tieto peniaze to nie je úplne zlé. Samozrejme ho nesmiete porovnávať s drahšími kolegami ako je rum Don Papa a podobné.

Podrobnosti o rume a hodnotení

Heffron lahev 38 %
  • Země: Panama Česko
  • Palírna: Palírna U Zeleného stromu
  • Stáří: 5 let +
  • ABV: 38 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Zlatá

Naše hodnotenie

81 %

Hodnotenie čitateľov

3.1/5 - (14 hlasů)

Záver recenzie

Tak, teraz asi čakáte moje odporúčania na to, aby ste sa okamžite vydali rum kúpiť. Čo myslíte: má Heffron cenu respektíve, stojí za to kúpiť ho? Ak sledujete ponuky v supermarketoch, tak viete, že sa dá občas kúpiť v akcii za 250 Kč . To je vlastne rovnaká cena, za ktorú sa dá v akcii zaobstarať konkurenčná Republika. No, nebudem dlho chodiť okolo horúcej kaše. Za cenu do 300 Sk určite rum Heffron stojí. Avšak ak chcete niečo lepšie, tak určite pozrite na Don Papa alebo rum Pampero , ktoré stoja o pár korún viac, ale chutia o dosť lepšie.

Čo si budeme rozprávať, sme v Českej republike, takže sme po desiatky rokov zvyknutí na tuzemáčik. Lenže Heffron je oproti tuzemáku dosť dobrý vývojový stupeň . Tuzemák je ochutený lieh, ale Heffron je rum. Jasne, on sa tu vlastne tak úplne nevyrába, pretože sa tu najskôr len mixuje z dovezených zmesí. Ale kto vie, ako to vlastne vo výrobe funguje. To je podstatné. Na tuzemskej rumovej scéne je to pekné zjavenie za skvelú cenu.

Similar Posts