Bumbu rum – recenzia panamského rumu

Bumbu Rum Recenzie

Bumbu rum z Panamy . Tam údajne vznikol prvý rum na svete. Barbados je miesto a sídla pálenice West Indies Distillery, kde sa Bumbu normálne vyrába, ale XO pochádza z Panamy . Suroviny pochádzajú takmer z celej latinskej Ameriky. Ako dopadol tento rum v recenzii a aké je jeho hodnotenie?

Cesta Bumbu rumu začína v Karibiku a južnej Amerike. Konkrétne to môže byť Brazília, Belize, Barbados, Salvádor, Honduras a ďalšie krajiny. Všade odtiaľ pochádza cukrová trstina, z ktorej sa fermentuje a destiluje v pálenici v Barbadose. Potom rum zreje v dubových sudoch po sherry a nakoniec sa stáča do fliaš. Bez pridaných farbív a umelých príchutí. Takto sa to tam robí už od roku 1840. Teda tu je to trochu inak, pretože pálenie a zrenie prebieha v Paname.

Čo vás zaujme?

Prvá vec, ktorá vás na Bumbu rum zaujme, je atraktívna a netypická fľaša. Samozrejme je to hlavne marketingové lákadlo a taktiež spôsob, ako sa na trhu odlíšiť. Fľaša Bumbu rumu je pekne oblá s je na nej veľmi výrazné logo so skríženími kosťami, ale to si robím srandu, pretože to kosti asi nie sú. Alebo áno? Logo je iba pripomína. Pokiaľ ale máte rum spojený s námorníkmi a pirátmi, tak ako ja, tak vám to tiež určite pripomína skrížené kosti. Fľaša je celá čierna, ale rum má svoju krásne rumovú farbu pre rumy typickú. Mám pre vás tip na naozaj čierny sladký rum Kraken , ale to len pre to, keby vás zaujala čierna farba. Ak ale chcete rum ako darček , tak určite pozrite na Don Papa , ktorého etiketa patrí v súčasnej dobe k tomu najlepšiemu, čo môže fľašu zdobiť. Samozrejme, samotný rum tiež stojí za to.

Podrobnosti o rume a hodnotení

  • Země: Panama
  • Palírna: West Indies Distillery
  • Stáří: 18 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Mahagonová

Naše hodnotenie

92 %

Hodnotenie čitateľov

3.8/5 - (20 hlasů)

Čo je vo fľaši?

Prvý dojem

Ako prvé sa pristane ohodnotiť farbu rumu. Niekde som čítal, že je tmavá, ale to sa mi osobne veľmi nezdá. Farba Bumbu rumu je jednoducho typická mahagónová. Samozrejme záleží na ročníku, ktorý budete rzovna mať. Ja recenzujem 18 ročný Bumbu rum XO , ktorý určite patrí do kategórie najlepší rum . Rovnako ako jeho mladší, presladený, 15 ročný kolega.

Nos

Ja v rume cítim karamel, vanilku, pomaranč, kávu, pomerne dosť korenia av závere hnedý cukor. Celkovo mi rum pekne vonia , ale keby som tam necítil kávu, tak by mi voňal ešte viac. Avšak, tá káva je tam skoro nepoznateľná, len ja na nej mám asi nejaký radar.

Chuť

Chuť je hlavne citruso-vanilková , ale poznáme to, každý máme tie chute trochu inak postavené. Čo som tak prečítal recenzie, tak ľudia tam veľa cítili korenie a kávu . Kávu môžem potvrdiť, ale pepřovitost som ani náhodou nepostrehol. Bumbu rum XO nie je presladený.

Dozvuk

Pri dozvuku ma celkom prekvapila sila rumu. XO je jednoducho silnejší rum. V dozvuku je potom cítiť sherry , ktoré sa do rumu dostane z dubových sudov sherry cask.

Verdikt

Bumbu rum patrí do zložitých rumov pre náročných . Toto je fľaša, ktorou by som sa nebál nikomu dať ako darček. Rum je unikátny aj svojou korenitosťou, ktorá dobre dokresľuje celý charakter destilátu. Od rumu nečakajte typické chlastovité pirátske pitie, ale skôr takú pochúťku (nechcem písať dezert). Porezať colou ho môžete vždy . Nie, robím si srandu, pretože na to, aby ste to urobili, vám bude rum až veľmi chutiť.

Similar Posts