Nikka From The Barrel – recenzia

Nikka From The Barrel Recenzie

Už ste niekedy počuli o japonskej whisky? Pokiaľ nie, tak je pravý čas ochutnať. Poďte sa s  nami zviezť na vlne z  Ďalekého východu a ochutnať Nikka from the Barrel.

Táto fľaša vyhrala hneď niekoľko ocenení a rozhodne by nemala ujsť vašej pozornosti. Ide o miešanú whisky, ktorá kombinuje sladové a obilné nápoje z  liehovarov Miyagakyo a Yoichi. Výsledok veľmi zvoľna dozrieva v sudoch po bourbone a sherry. 

3 lahve whisky nikka včetně nikka from the barrel

Nikka from the Barrel ma prekvapila bohatou a komplexnou chuťou. Je populárny, zákazníci o ňu majú veľký záujem a majú k  tomu dobrý dôvod. Táto whisky je dobrým reprezentantom japonských whisky ako takých. Tie sa v  našich končinách zháňa pomerne ťažko a pokiaľ už na ne natrafíte, sú spravidla veľmi drahé. Využite to a ochutnajte túto vlajkovú loď japonského trhu s  liehovinami.

Liehovar, z ktorého pochádza, bol založený v  roku 1934 Masatakou Taketsuru. Ten ešte pred založením navštívil Škótsko, ktoré sa mu stalo veľkou inšpiráciou. Študoval chémiu na univerzite v  Glasgow, kde ho očarilo nielen pitie škótske, ale aj samotné destilovanie. Do nového koníčka sa ponoril so všetkou vervou a naučil sa, ako na to. Do Japonska sa vrátil s  jasnou víziou – otvorenie vlastného liehovaru. 

Rodina Taketsuru nebola v  odbore úplným nováčikom. Mali za sebou dlhú tradíciu výroby saké. Avšak proces destilácie bol niečím novým. Masatako je právom považovaný za otca japonskej whisky. Nikka from the Barrel patrí medzi silnejšie whisky, má 51,4% alkoholu. Odporúčame piť s  ľadom alebo trochou vody. 

Recenzie Nikka from the Barrel

Aróma

Stredne silná vôňa, dokonale vybalansovaná. Tóny čerstvo odtrhnutých kvetov a šťavnatého ovocia, korenia a trocha duba.

Chuť 

Plná a silná. Je v  nej veľa korenia, ktoré máme spojené so zimou – klinčeky, škorica. A tiež karamel, vanilka. V  ústach ucítite ovocie. 

Dozvuk

Dlhý, hrejivý a ovocný. Ľahko okorenený dubom.

Detail whisky

japonska-whisky-nikka-from-the-barrel
  • Krajina: Japonsko
  • Paliareň: Nikka
  • Vek: 3 roky +
  • ABV: 51,4 %
  • Typ: Blended
  • Farba: Medovo zlatá

Naše hodnotenie

88 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Similar Posts