Recenzia: The Singleton Of Dufftown 12 – whisky pre začiatočníkov

singleton-of-dufftown-12-recenzie

Ochutnajte originálnu single malt whisky Singleton Of Dufftown 12 YO, zrejúcu v tých najkvalitnejších amerických a európskych sudoch po bourbone. A to celých 12 rokov! Táto whisky sa pýši nezameniteľnou chuťou karamelu, korenia, čokolády a červeného ovocia.

Whisky vhodná pre ostrieľaných znalcov a milovníkov silného alkoholu

Whisky určená pre skutočných znalcov, maškrtné jazýčky a milovníkov whisky. Takto je právom zaškatuľkovaná táto dvanásťročná single malt whisky The Singleton Of Dufftown . Možno už ste na nej narazili vo svojom obľúbenom bare či krčme. A nie je sa čomu diviť. V naozajstnom bare totiž rozhodne nesmie chýbať chuť skutočnej whisky, ktorá má svojou múdrosťou čo povedať. Aby nie. Že ide o skutočne zrelú whisky, hovorí už samotný názov. Celých dvanásť rokov si táto kráska odpočívala v tých najlepších a najkvalitnejších amerických a európskych sudoch, v ktorých bol predtým uložený bourbon.

The Singleton Of Dufftown 12yo 3

Vďaka tomu už na prvú dobrú ucítite nezameniteľnú chuť a vôňu kvalitnej whisky The Singleton Of Dufftown 12. Pútavá fľaša na seba vie strhnúť pozornosť. To určite ocenia vaši priatelia pri príjemnom posedení, ale aj špeciálna spoločnosť pri výnimočných príležitostiach, alebo môžete niekomu urobiť radosť a venovať ju ako darček.

Klasika, ktorú nemožno prehliadnuť

The Singleton Of Dufftown 12 YO je single malt whisky . Na jej výrobu sa používa výhradne jeden jačmenný slad. Zasľúbenou krajinou tejto značky je samozrejme Škótsko, ktoré všeobecne býva s whisky spájané. Presnejšie má zásluhu kraj Speyside . Aby si Singleton Of Dufftown 12 YO získala tú správnu, vyváženú chuť, zrela pre nás dlhých dvanásť rokov. Z arómy ucítite karamel, korenie, čokoládu a červené ovocie . Iste vám padne do oka jej zlatá farba.

Podrobnosti o whisky The Singleton of Dufftown 12 YO

The Singleton Of Dufftown 12yo
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Singleton
  • Kraj: Islay
  • Stáří: 12 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Zlatá

Naše hodnotenie

81 %

Hodnotenie čitateľov

Hodnocení

Poznáte výnimočnosť značky The Singleton?

Značka Singleton ma baví svojimi živými a modernými whisky , ktoré vynikajú ľahkou, bohatou a perfektne vyváženou chuťou. Hodvábne podtóny príjemne navodia vaše chuťové poháriky svojou sofistikovanou chuťou karamelu, korenia a ovocnou chuťou. Paliareň Dufftown, založená v roku 1896, sa nachádza uprostred úrodnej oblasti Speyside v meste Dufftown. V tejto oblasti nazývanej Záhrada Škótska sa nachádza viac ako polovica škótskych páleníc.

The Singleton Of Dufftown 12yo 4

Čo ma na pálenici naozaj baví, je ich progresívny prístup k výrobe whisky, ktorý je pritom stále zakorenený v tradíciách a remeselnej výrobe . Symbol tohto prístupu je losos v znaku. Predstavuje nielen výrazný prvok škótskej domoviny a histórie, ale zároveň filozofiu značky plávať proti prúdu.

Ako sa vyznačuje new-make spirit?

Musím dať značke za pravdu, keď o novom destiláte hovorí ako o výnimočne jemnej whisky. New-make spirit sa vyznačuje tónmi ovocia a zelenej trávy, výnimočnou jemnosťou a hlbokou chuťou, čo je dané dlhou fermentáciou a pomalou destiláciou v destilačných kotloch veľmi vysokého štíhleho tvaru. Destilát následne zreje v starostlivo vybranej kombinácii sudov z európskeho dubu (ex-sherry), ktoré dodávajú bohaté ovocné tóny, a sudov z amerického bieleho duba (ex-bourbon), ktoré naopak dodávajú medové náznaky vanilky. Výsledná whisky je bohatá a hodvábna a je ideálnou vstupnou bránou do sveta single malt whisky.

A čo môžem o Singleton Dufftown 12 YO povedať na záver? Poteší každého znalca aj začiatočníka. Vďaka pretrvávajúcej hrejivosti sa skvele hodí ako lahodný nápoj na večerné posedenie s priateľmi. V aróme vás na prvé privoňanie poteší drevo, pražené orechy a omamná vôňa karamelu. V chuti potom rozpoznáte jablká, orechy, čierne ríbezle a kávu.

Na ocenenie nemusela dlho čakať ani na významných súťažiach

The Singleton Of Dufftown 12 YO na svoju slávu nemusela dlho počkať. Získala už 23 ocenení,  vrátane zlatej zo Scotch Whisky Masters 2014, zlatej zo San Francisco Spirits Competition 2017 a ocenenia Best Speyside Malt v kategórii 12 rokov a mladšej z World Whiskies Awards 2012.

Similar Posts