Najlepšia degustačná sada rumu. Čo sa dá kúpiť?

degustačná sada rumu

Hľadáte degustačnú sadu rumu alebo akéhokoľvek iného alkoholu? Tak tu ste na správnom mieste. Poviem vám, kde kúpiť degustačné sady rôznych rumov, prečo ich vlastne kupovať, alebo ako sa takéto vzorky alkoholu vyrábajú. Určite je to zaujímavá téma.

Čo sú degustačné rumové sady?

Je to príležitosť, ako sa dostať k prémiovým alebo skôr k dobrým a exotickým rumom za oveľa menšie peniaze , než keď si budete kupovať celé fľaše. Degustačné sady bývajú často príjemne zladené, takže môžete ochutnať napríklad sadu rumov Centenario rôzneho veku alebo vychutnať silné Navy rumy alebo napríklad extra prémiové rumy a tak podobne. Záleží na tom, akú sadu si vyberiete. Také sady sú dobré ako adventný kalendár s alkoholom. Je jedno, či máte radšej rum alebo whisky . Zohnať sa dá oboje.

Kde degustačné sady zaobstarať a nenechať sa napáliť?

No čudovali by ste sa, ale aj s degustačnými sadami je možné sa nechať napáliť. Nebudem vás strašiť a radšej sa pozrieme na to, kde tie sady so vzorkami alkoholu kúpiť. Asi hneď v úvode vás nepoteším, ale existuje niekoľko e-shopov a každý ponúka trochu iné druhy (značky). Každá rumová sada má svoj špecifický charakter. Ak idete po niečom konkrétnom , tak pre vás mám tipy na obchody. Ak chcete sadu rumov ako darček alebo darčekové balenie, tak potom vyberajte napríklad podľa obľúbenej značky obdarovávaného alebo podľa exkluzivity balenia. Myslím si, že nech kúpite, čo kúpite, tak nemôžete urobiť chybu.

Degustačné sady od Alkohol.sk

e-shop alkohol.cz stránka s degustačními sadami
Alkohol.sk má veľký výber degustačných sád.

Alkohol.sk je obľúbený e-shop s alkoholom , ktorý drží skladom veľké množstvo alkoholu. Nie inak tomu nie je ani u degustačných sád. V ponuke majú ako rumové sady, tak sady so vzorkami whisky alebo napríklad slivovica.

Warehouse1 a ponuka vzoriek alkoholu

nabídka sad warehouse1

Warehouse1 je nielen e-shop, ale aj importér (dovozca) kvalitného alkoholu všetkého druhu. V spolupráci s ním vznikol projekt Dramroom , ktorý sa špecializuje na výrobu vzoriek alkoholu a degustačných sád. Warehouse1 má skladom senzačné degustačné sety, ale je trochu problém ich v obchode nájsť. Najlepšie je zadať do vyhľadávania slovíčko „degustačné“ a vyjdú vám všetky sady, ktoré sa tam dajú kúpiť. A že ich je.

Dramroom.sk – vzorky, miniatúry, sady a tak ďalej

Hlavná strana Dramroom

Dramroom založili traja milovníci dobrého alkoholu. V pražských Dejviciach sa zrodil nápad predávať prémiový alkohol prostredníctvom degustačných vzoriek. Vďaka tomu môžete preskúmavať celý svet zaujímavých destilátov za zlomok ceny. Vďaka tomu môžete piť (teda degustovať) najdrahšie destiláty sveta.

Obľúbené degustačné sady

Dávať tu najlepšie degustačné rumové sady je hlúposť, pretože túto kategóriu predaja destilátov nejde nazvať ako najlepšie. Neexistuje najlepšia degustačná sada. Sú ich sady, ktoré vám budú viac alebo menej chutiť. To je celé tajomstvo vzorky alkoholu. Za pár peňazí môžete ochutnať rumy, whisky, giny, vodky takmer z celého sveta.

Warehouse1 najpredávanejšie

Warehouse1 spolupracuje s Dramroomom, ktorý mu dodáva degustačné sady. Tie potom môžete kúpiť v samotnom e-shope. K dispozícii sú aj miniatúry alkoholu a samozrejme ďalšie veci. Obrázok je len ilustračný, takže sa radšej pozrite na ponuku sami.

Ponuka e-shopu Warehouse1

Alkohol degustačnej sady rum a whisky

Vyššie som už písal, že Alkohol.cz toho ponúka veľa. V tomto e-shope je najlepšie to, že všetko ľahko nájdete. Nemusíte sa dopátrávať degustačných vzoriek alkoholu cez vyhľadávacie políčko, ale jednoducho prejdete na danú kategóriu. Tam si potom môžete vybrať, čo je váľ libo: rum , whisky , gin, slivovicu, likéry.

Najpredávanejšie sady rumov na Alkohol.sk

Čo sa dá v sadách nájsť?

V jednoduchosti by som mohol napísať, že kvalitné, prémiový alkohol . Pokiaľ zabrednem do zložitosti, tak to nemusí byť vždy pravda , pretože svoje degustačné sady robia aj pálenice, ktoré sa neobjavujú v najlepších rebríčkoch, ale napriek tomu také sety vytvárajú. Buď ako darčekové balenie viď napríklad Jack Daniels alebo jednoducho ako sadu vlastných produktov , z ktorej si môžem každý zákazník kúpu a ochutnať. Cieľom je potom to, aby si od danej značky vybral zákazník svoju najmilšiu chuť destilátu.

Ale teraz trochu z toho druhého súdka , prečo si chcete alebo budete chcieť nejakú degustačnú sadu zaobstarať. Tým sú špecifické destiláty. Niekedy môžu byť tematicky triedené podľa farby, krajiny produkcie, sladkosti a tak podobne. Cieľom je samozrejme ochutnať ďalšie druhy rumov. Nemusí pritom ísť o finančne nedostupný alkohol, ale napríklad o typy exotických rumov, s ktorými sa nie ste istí. Tu je to trochu zložitejšie, ak uvažujete kúpiť podobnú sadu ako darček.

Značkové degustačné sady rumu

To slovíčko značkové je trochu zavádzajúce, ale v podstate ide o jedného výrobcu rumu, ktorý vytvoril svoju rumovú degustačnú sadu. Toto sú asi najobľúbenejšie degustačné sady.

Centenario 5y, 7y, 9y, 12y 4×0,2l

12, 9, 7, 5 štart… Nie, to sa neporúchalo odpočítavanie. To len pred sebou máte degustačnú sadu, v ktorej sa na vás chystajú rumy Centenario. Vezmite ich napríklad po poriadku, od najmladšieho päťročného benjamínka po najstarší dvanásťročný rum, ktorý je pekne vyzretý.

Plantation set 6×0,1l

Ochutnajte rumové perly značky Plantation. V tomto sete si užijete 6 parádnych rumov, ktoré stoja za to. 

Plantation set obsahuje : Plantation 3 Stars White Rum, Jamaica – Barbados – Trinidad, 41,2%  , Plantation Original Dark, Trinidad – Jamaica, 40%, Plantation Barbados Grande Réserve, 40%, Plantation Gran Añejo, Guatemala – Bélize, 42%, Plantation Barbados Extra Old, 40%, Plantation Peru 2004 Vintage Edition, 43,5 %

SBS Cask Strength Guyana 4×0,2l GB LE

Štyri rôzne staré rumy z kolekcie Single Barrel Selection, ktoré boli vypálené v Guyane a fľašované v Dánsku. S touto prémiovou degustačnou sadou ochutnáte rumy, ktoré sa vyrábali a stále vyrába Single Wooden Versailles Still. Podľa všetkého sa rum touto metódou vyrába už iba na jednom mieste na svete. 

Zdroj:
https://alkobazar.cz/tip-degustacni-sada-rumu/

Hodnocení

Similar Posts