Darčekové balenie rumu alebo rum ako darček

darčekové balenie rumu

Ako vybrať exkluzívny rumový darček pre seba, alebo svojich blízkych? Alebo sa chcete dozvedieť niečo viac o svojom favoritovi? Čítajte ďalej. V tejto recenzii vám poradíme, aký rum vybrať. Predstavím vám v nej luxusné, drahé aj cenovo dostupné rumy z celého sveta a dozviete sa aj niečo o charaktere jednotlivých rumov. Získajte prehľad o rumoch, ktoré sa hodia ako darček, v nasledujúcom prehľade.

Horúce slnko, priezračne čisté more, biele pláže a veľké pirátske koráby. A v neposlednom rade je to krásna karamelová farba! Tak presne toto si predstaví každý z nás, keď sa povie pojem luxusný rum.

Najlepšie darčekové sady rumu

Rum Millonario XO 0,7l 40% GB

Luxusný rum vznikajúci pod horúcimi slnečnými lúčmi, ktoré svojou spaľujúcou silou dávajú na výnimočnosti a kvalite cukrovej trstine, z ktorej je Rum Millonario XO vyrobený.

Čím nás na prvý pohľad osloví? Určite to bude jeho sladký buket. Ten vzniká pomalou fermentáciou trstinovej melasy, delikátnej destilácie a neuveriteľnej dobe zrenia. Tá je počítaná na dlhých dvadsať rokov. Rum Millonario XO vzniká v destilačnej kolóne a na svoj veľký deň D čaká uložený v sudoch z amerických bielych dubov po bourbone av solera systéme, v ktorom zrelo sherry, konkrétne Pedro Ximenez.

mollinario xo

Cena cca 67 EUR

Chuť: Karamel, Škorica, Káva, Vanilka, Kandizované ovocie

A čím nás Millonario XO očaruje? Na prvý pohľad je to jeho typická jantárová farba s bohatou vôňou klinčekov a škorice. Jeho jemná delikátna chuť so sladko príjemným tónom po cukrovej trstine vonia po mede a tropickom ovocí. Tak krásne zakončenie poteší naozajstných znalcov a labužníkov plných chutí rumu.

Rum Millonario XO je zmesou rumov, zrejúcich viac ako dvadsať rokov a ide o naozaj podarenú limitovanú kolekciu, ktorú odporúčame zaobstarať všetkým, ktorí si potrpia na kúsok luxusu a ojedinelosti. Ročná výroba je totiž obmedzená na výrobu iba 6 000 fliaš. Rum Millonario XO je plnený do luxusných fliaš a je skvelý digestív spoločne s tmavou čokoládou. Môže byť aj výnimočným darčekom.

Brugal Papa Andres 0,7l 40% GB LE

Brugal Papa Andres. Rum pomenovaný po svojom zakladateľovi. Uchváti svojou krištáľovou karafou so strieborným povrchom. V každom ohľade je rum úplne iný. A treba si ho náležite vychutnať! Privoňte a ucítite krásnu vôňu praženého kokosu, mandle a sladkej vanilky.

Rumy Brugal sú známe výrobou čistých a mierne suchých dominikánskych rumov na báze melasy. Tento štýl výroby sa veľmi podobá štýlom rumov z Portorika. A pretože sa jedná o ojedinelú miestnu výrobu, sú rumy Brugal o to viac cenené. Výsledný efekt starnutia dodáva rumom tejto značky oveľa jemnejší štýl.

brugal-papa

Cena cca 1799 EUR

Limitovaná edícia 1000 fliaš z roku 2018, vyrobená na počesť Dona Andresa Brugala.

Brugal Papa Andres je poctou samotnému Donu Andresovi Brugalovi, zakladateľovi tohto rumu. Zmiešaný bol Jassilom Villanueva Quintanou, brugalským Maestrom Ronerom a členom piatej generácie rodiny Brugalov. Je to vôbec prvá zmes od Jassila a tretie vydanie Papa Andresa. Zaujímavosťou je aj fakt, že sa jedná o veľmi cenenú limitovanú edíciu, obsahujúcu 1 000 fliaš zložených z 36 sudov rumu. A ide údajne o tie najlepšie z brugalskej ročnej produkcie.

Vychutnajte si každý rok tak trochu iný rum pod rovnakým názvom. Výrobca udáva, že rum Papa Andres sa z roka na rok líši. Prečo je to tak? Pretože sa dôsledne vyberajú hneď tri rôzne druhy sudov. Najprv naplnených sudov po Sherry, Ex-Pedro Ximenez a ďalej naplnených sudov z amerického duba. 

Ako už proces zrenia napovedá, ide o silný rum. Vo vôni zacítime kávu, pražený kokos, sladkú vanilku a mandle. Telo je zložené z tónov hrozienok, pocítime tam aj nádych anízu a malé jemný podtón dreva. O tom, že rum zrel v sudoch naozaj dlhú dobu, svedčí tmavo jantárová farba. Silná chuť rumu poteší každého znalca a bude skvelým darčekom pre náročných priateľov.

Flor de Caña 25y

Ochutnajte to najlepšie od nikaragujskej pálenice Flor de Cana! Rum Flor de Caña s číslom 25 zreje v ideálnych podmienkach v starostlivo vybraných sudoch z bieleho amerického duba dlhých dvadsaťpäť rokov. Polosladký rum vonia po vanilke, čiernych čerešniach a melase.

Vypustite tú nespútanú vášeň z luxusnej litrovej fľaše Flor de Caña 25y. Rum zreje dlhých dvadsaťpäť rokov v dubových sudoch, bez klimatizácie. Dýcha čistý vzduch z prirodzeného vetrania. Aký to môže mať výsledok? Môže sa pýšiť nádhernou tiahlou vôňou, skrývajúcou v sebe vôňu kakaa, vanilky, ovocia, mandlí, karamelu a dreva. Drevitá vôňa je tu skutočne poznať! Ochutnajte klenot medzi rumami, ovenčený toľkými medzinárodnými cenami.

flor de cana

Cena cca 94 EUR

Chuť: Mandle, Kakao, Karamel, Drevo, Vanilka

Keď už som pri tých oceneniach, potom musím vyzdvihnúť aspoň tie dve najvzácnejšie. Prvú, bronzovú medailu, získal rum Flor de Caña 25y v kategórii RUM AGED OVER 10 YEARS – 2018 na súťaži International Spirits Challeng. A najcennejšie medaily, zlatá, v kategórii RUM, získal na súťaži The Global Design Masters.

Nikaraguiský rum Flor de Caña má v Čechách mohutnú komunitu priaznivcov. Krásne komplexná sladká chuť ohreje vaše chuťové poháriky už po prvom dúšku. Odporúčam ho aj začiatočníkom. Prečo? Chuť mandlí a čokolády je taká jemná! Chuť bude naozaj všetkým. Odporúčam ho darovať každému, kto začína so súkromnou zbierkou rumov a zatiaľ nemá dostatok skúseností so silnými konkurentmi. Dobrou voľbou bude aj pre ženy, milujúce jemnejšie pitie.

Gold of Mauritius Gift Box

Ochutnajte ľahký rum Gold of Maurícius. Rum s tónmi pražených orechov a duba. Krásne vybalansovanú chuť i vôňu dáva tento rum na obdiv v originálnom darčekovom balení, v ktorom nájdete luxusnú karafu a originálny pohár. Darujte ozajstné tekuté zlato.

Hoci by ste na prvú dobrú mohli namietať, že Maurícius nie je úplne najznámejšou rumovou destináciou na svete, nenechajte sa uniesť svojou zarputilosťou a znalosťou. Rum Gold of Mauritius tu má celkom veľkú a dlhú tradíciu. Za vycibreným zložením stojí rodinný podnik, ktorý sa na výrobu kvalitného rumu špecializuje už veľa rokov. A vznikajú tu naozaj vynikajúce kúsky, ktoré stoja za to ochutnať.

gold

Cena cca 46 EUR

Gold of Mauritius je blend rumov bez uvedenia veku, ktorý bol uložený do použitých sudov po vysoko kvalitnom juhoafrickom portskom víne.

Gold of Mauritius je blend rumov bez uvedenia staroby. Pre proces zrenia boli vybrané sudy po vysoko kvalitnom juhoafrickom portskom víne. Výsledný efekt rumu je vyvážený, jemný, hodvábny a ľahký. Poteší každého znalca aj začiatočníka.

Rum Rum Gold of Maurícius odporúčam ochutnať na ľade. Skvelou prísadou bude aj do vašich obľúbených koktailov. Inšpirujte sa aj špeciálnymi testami, ktoré nechala vykonať samotná likérka. V tých vyšlo, že rum si najlepšie vychutnáte s grilovaným červeným mäsom, alebo s pokrmami ochutenými karí. Jeho chuť a vôňa najlepšie vynikne po jedle, ideálne ešte s kvalitnou cigarou, čo je symbol dokonalej pohody a odpočinku.

Zacapa XO

Rum Ron Zacapa XO je stvorený zo starostlivo vybraných rumov na trhu. Ide o exkluzívne dielo nášho milénia. Na trh totiž vstúpil v roku 2000. S nebývalým ohlasom. Stal sa držiteľom prvého miesta prestížneho International Rum Festivalu av roku 2002 sa stal dokonca držiteľ ocenenia Platinum award v kategórii Super Premium Rum.

Ochutnajte bez preháňania jeden z najstarostlivejšie vybraných rumov destilovaných z najsladších štiav panenského medu z cukrovej trstiny. Rumy zrejú po dobu šiestich až dvadsaťtri rokov v systéme solera v guatemalských horách 2300 metrov nad morom.

zacapa xo

Cena cca 114 EUR

Ron Zacapa Centenario XO je zmesou rumov destilovaných z  najsladších štiav panenského medu z  cukrovej trstiny. Rumy zrejú po dobu šiestich až dvadsaťtri rokov v  systému solera v  guatemalských horách 2300 metrov nad morom.

Sudy, v ktorých rum Ron Zacapa XO zreje, je po robustných bourbonoch, jemnej sherry a luxusného vína odrody Pedro Ximénez. Na záver sa Zacapa XO na ďalšie dva roky ukladá do 250 litrových sudov z francúzskeho duba, v ktorých predtým zreli koňaky. To všetko pod dohľadom najslávnejšej master blenderky Loreny Vásquez.

Niet divu, že sa vo vôni prelínajú tóny karamelu, pražených orechov, dreva, marcipánu a pomarančovej kôry. Chuť Ron Zacapa XO je komplexná. Tiahla a silná. Pochutnajte v poslednom okamihu tóny čokolády, višne, sušené ovocie, klinčeky a vanilku.

A komu Ron Zacapa XO odporúčam? Určite urobíte radosť skutočným milovníkom rumov. Pochutnajú si na ňom znalci aj milovníci plnej dymovej chuti. Odporúčam ho samotný, alebo na kocke ľadu.

Diplomático Reserva Exclusiva Tuba

Ochutnajte blend rumov, vyrobených výhradne na kotlíkových destilačných zariadeniach, ďalej zrejúcich v priemere dvanásť rokov v dubových sudoch po vycibrenom alkohole. Tak vzniká rum Diplomatico Reserva Exclusiva. Nechajte sa inšpirovať jeho intenzívnejšou chuťou. Je to originálny darček, čo poteší každého znalca.

Ako by som vám čo najlepšie popísala ten najvycibrejší rum značky Diplomatico? Reserva Exclusíva. Venezuelský, tmavo zlatý rum tej najlepšej kvality. Destilovaný je z melasy podľa pradávnej výrobnej technológie. Teda v medených kotlíkových zariadeniach. A zreje v priemere dvanásť rokov v sudoch po bourbone.

Tak získava svoju perfektne vyváženú, lahodnú a veľmi jemnú chuť. Diplomatico Reserva Exclusiva je sladký rum. A prevyšuje tu ovocná chuť. Ktorá je síce pre rumy Diplomatico typická, ale pri tomto exponáte je predsa len intenzívnejšia.

diplomatico reserva

Cena cca 40 EUR

Rum celosvetovo oceňovaný pre svoju lahodnú chuť. Diplomático Reserva Exclusiva je najobľúbenejší venezuelský rum, ktorý je blendom rumov až 12 rokov starých.

Diplomatico Reserva Exclusiva sa hodí na všetky udalosti. Zvlášť pre tých, kedy si chcete v pokoji vychutnávať a usrkávať luxusný nápoj. Na konte má viac ako dvadsať medailí z prestížnych medzinárodných súťaží a je tak jedným z najoceňovanejších rumov. Tvorca tohto rumu, Maestro Ronero pán Tito Cordero, získal v rokoch 2011 a 2013 ocenenie Golden Rum Barrel pre najlepšieho master blendera. Paliareň Diplomático získala navyše v roku 2013 aj ocenenie Golden Rum Barrel pre najlepšiu destilériu.

Diplomático Reserva Exclusiva sa vyznačuje jemným a komplexným profilom a dlhým zakončením. Darujte tento rum skutočným znalcom rumov, ktorí milujú skutočnú silu rumu.

A ako odporúčam Diplomatico Reserva Exclusiva servírovať? Vynikajúci bude s veľkou kockou ľadu, ktorá alkohol nenariedi, ale iba ochladí. Necháte navyše vyniknúť jemnej chuti po mede, karamel, hnedom cukre, vanilky a čokolády. Na záver si schováva ľahké prekvapenie v podobe duba a tabaku.

Lazy Dodo Gift Box

Ďalší luxusný kúsok z ostrova Maurícius. Tentokrát ide o rum Lazy Dodo, prechádzajúci prirodzenou fermentáciou, počas ktorej vzniknú príjemné arómy exotického ovocia a cukrovej trstiny. Tie sú pre tento terroir také špecifické. Paliareň Grays necháva rum zrieť desať rokov v sudoch z francúzskeho a amerického duba.

Rum Lazy Dodo je ďalším unikátnym dielom, pochádzajúcim z oblasti Pamplemousses, kde sa nachádzajú najkrajšie trstinové plantáže ostrova Maurícius. Za jeho vznikom stojí viac ako 175 rokov skúseností rodinnej pálenice, ktorá vyrába svoje rumy prastarým spôsobom.

lazy dodo

Cena cca 34 EUR

V  pálenici Grays prechádza kolónovou destiláciou a  následne zreje až 10 rokov v  sudoch z  francúzskeho a  amerického duba. Pre finálny blend sa miešajú rumy niekoľkých ročníkov.

Nie je teda žiadny div, že aj Lazy Dodo je vyrábaný tradičnou metódou. Vzniká z melasy, ktorá prechádza fermentáciou. Pri tomto postupe je rum neskôr sprevádzaný krásnou arómou, v ktorej môžeme rozpoznať napríklad exotické ovocie, med, pražené orechy, čokoládu a sladkú vanilku.

Rum odpočíva v sudoch, vyrábaných z lukratívneho dreva, konkrétne francúzskeho a amerického duba. Preto sú výsledné arómy cukrovej trstiny a ovocia tak viditeľné a pre tento terroir špecifické. V pálenici Grays rum Lazy Dodo prechádza kolónovou destiláciou a následne zreje až 10 rokov v sudoch z francúzskeho a amerického duba. Pre finálny blend sa miešajú rumy niekoľkých ročníkov.

Vedeli ste, že rum je pomenovaný po vtáku dodo, ktorý obýval ostrov Maurícius pred príchodom námorníkov v 18. storočia? Dodo alebo dronte maurícijský, tiež známy ako blboun nejapný, nevedel lietať. Preto sa o ňom hovorilo, že je lenivý. Aj napriek tomu, že je to dnes už vyhynutý druh, zostáva dodo národným symbolom ostrova Maurícius a je súčasťou štátneho znaku. Rum je po tomto bájnom vtáku pomenovaný, aby tak okrem iného pripomenul, že rovnaký osud môže stretnúť aj množstvo iných ohrozených druhov.

Diplomático Reserva Exclusiva Gift Box

Špeciálne darčekové balenie toho najlepšieho rumu značky Diplomático, Reserva Exclusiva Gift Box, poteší každého milovníka luxusných rumov a netradičných darčekov. Rum sa dodáva v darčekovej kazete spolu s dvoma pohármi a fliaš rumu.

Potešiť svojich blízkych jedným z najluxusnejších rumov? Potom jedine darčekovou kazetou rumu Diplomático Reserva Exclusiva! Krásnym gestom as láskou venujete venezuelský, tmavo zelený rum, tej najvyššej kvality.

diplomatico reserva dárkový box

Cena cca 45 EUR

Rum celosvetovo oceňovaný pre svoju lahodnú chuť. Diplomático Reserva Exclusiva je najobľúbenejší venezuelský rum, ktorý je blendom rumov až 12 rokov starých.

Rum Diplomático Reserva Exclusiva je destilovaný z melasy a to tradičnou metódou v medených kotlíkových zariadeniach. Zreje neuveriteľných dvanásť rokov v sudoch po kvalitnom bourbone. Vďaka tomu dostáva nádherne vyváženú, jemnú, lahodnú a plnú chuť.

Diplomático Reserva Exclusiva si obľúbia aj ženy aj začiatočníci, pre svoju typicky sladkú, ovocnú chuť. Táto chuť si však podmaňuje všetky rumy Diplomático, avšak pri Reserva Exclusive je chuť ešte výraznejšia.

Darujte rum, výnimočný a krásny. Určený je na pomalé upíjanie, ktorý sa stal lahôdkou pre všetkých milovníkov rumov. Vyzreté rumy Diplomático sú vyrábané vo Venezuele spoločnosťou Destilerias Unidas a sú pravidelne radené medzi najlepšie juhoamerické rumy. So svojimi siedmimi starými medenými destilačnými zariadeniami, skladajúcimi sa z troch kotlíkových a štyroch kolón, vyrába táto spoločnosť vysoko kvalitné rumy po viac ako 45 rokov.

AHRiise Christmas 40%

Luxusná limitovaná darčeková edícia určená na vianočné sviatky je výsledkom ručného miešania rumov vo veku až dvadsiatich rokov. Spoločne s tmavo mahagónovou farbou luxusného rumu AHRiise Christmas darujete aj dva luxusné poháre na stopke, v exkluzívnej čiernej darčekovej krabičke.

AHRiise Christmas je vynikajúci rum pochádzajúci z Panenských ostrovov, ktorý odporúčame zaobstarať práve teraz, v špeciálnej vianočnej edícii. Rum vzniká ručným miešaním rumov, pričom najstarší exemplár sa pýši vekom až 20 rokov.

a h riise box

Cena cca 42 EUR

Aróma: Vanilka, Ananás, Mango, Kokos, Mliečna čokoláda

Čo nás na prvý pohľad pri rume AHRiise Christmas očarí, je jeho tmavo mahagónová farba. Recept tohto rumu je rovnaký ako na AH Riise XO Reserve. Rum nakoniec odpočíval v sudoch po Pedro Ximenez Sherry. To mu pridalo na bohatosti a rum získal vianočnú korenenú chuť po klinčekoch, škoricu a pomaranči. Záver je zamatovo jemný, ľahko sladký.

Pozor! Výroba tejto limitovanej edície rumu je výrazne obmedzená. Každý sud je totiž vybraný masterom destillerom, zo suda sa potom rum stáča do fliaš, každá fľaša je opatrená číslom suda a dátumom stáčania.

AHRiise Christmas si odpočíva v opálených dubových sudoch, ktoré mu prepožičali jedinečnú chuť a vôňu. Ochutnajte skutočne skvelý spiced rum. Ako je u tejto značky zvykom, rumy si zachovávajú sladšiu chuť. Na poschodí ucítite výraznejšie tóny škorice, sherry, vanilky a karamelu. Ideálna spoločnosť na dlhé zimné večery. Vychutnáte si ho samotný, ale pristane mu to aj v koktailoch.

Hodnocení

Similar Posts